Znovuzrození hrdinů DC - Flash 03: Ranaři vracejí úder

11. března 2019 jardoom Diskuze (0)
Znovuzrození hrdinů DC - Flash 03: Ranaři vracejí úder

Zrovna jsem dočetl třetí díl Znovuzrozeného Flashe, a byl to zážitek na jeden zátah. Z první vlny Rebirthu byl totiž Flash tím, kdo mě obrovsky překvapil, a já si ho rázem oblíbil i přesto, že do teď byl pro mě outsiderem komiksového čtení a jeho komiksy jsem obcházel obloukem.

Knihy Dobrovský

První Flash příjemně překvapil snad každého, a to ať už mluvím o skvělém nápadu, který byl dost možná převzat ze Spider-Verse, nicméně dobře zpracován, nebo i skvělé kresbé, která čtenáři přinesla úžasný vizuální zážitek. 

Druhý Flash se ale kvalitou nedostal moc vysoko a tak jsem spadl z růžového obláčku a říkal jsi, že první kniha Rebirth Flashe byla světlou vyjímkou, která potvrzuje pravidlo a já si myslel, že Flashe zase odložím na dobu neurčitou.

Jenomže jakmile mi přišel díl třetí, trochu mě ta situace štvala, a tak jsem knihu prolistoval a nakonec se ihned začetl, za což jsem nakonec rád, protože třetí kniha Flashe se opět raketově vznesla k nebesům a přináší příběh, který si oblíbí nejen každý pláštěnkář či fanoušek tohoto rychlíka.

Joshua Williiamson skvěle pracuje s postavami. Mluvit bych mohl například o krátkých segmentech, kdy řeši Barryho vztahy s Wallym a Irisem Westem. Tohle například mě totiž na komiksu strašně baví. Rád si užívám akci, rád si užívám konflikty, ale tomu všemu předchází vztahy a konfrontace.

Dalším skvělé postavy jsou právě Ranaři u kterých v podstatě nevíte, co si o nich myslet. V jednu chvilku jsou simpaťáci a pak zase vnímáte jejich postraní úmysly a nejlepší na tom je, že nevíte do poslední chvilky, jak vás ještě mohou překvapit. Nikdo z nich není nijak podrobně popsán, a k nikomu si nestihnete vybudovat žádný vztah. I tak vás ale tato parta určitě zaujme.

Věřím, že Williamson má v hlavě mnoho příběhových linek, které pomalu rozpracovává a zakomponává do příběhu, nicméně ještě potrvá, než se ke všemu dopracujeme, nebo než nám všechny spojitosti dojdou.

Největší problém mám nejspíš se samotným vizuálem, který se nyní obešel bez blesků, které jsem tak moc chválíl. Stránky s akcí nyní působí dost prázdně. Jak jsem psal již v recenzi prvního svazku, všudypřítomnými blesky se kreslíři podařilo zachytit akci a pohyb.

Celkový vizuální z těchto blesků pak dokresloval výsledý dojem a zároveň navozoval skvělou atmoféru. Abych byl ale objektivní, tak ony blesky jsou doprovodem akce s Flashem, no a té bylo nyní méně, protože na scéně bylo více postav, a děj byl mezi nimi celkem rovnoměrně rozdělen.

Verdikt

Třetí Flash se po slabém druhém dílu zase přiblížil ke kvalitám bezvadného dílu číslo jedna. Williamson nejspíš zjistil a rovnou zaostřil na to, co je pro čtenáře opravdu zajímavé, a k tomuto se vrací a dělá dobře. Flash si mě získal a to je opravdu něco, v co jsem nikdy nedoufal.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku