AKTUÁLNĚ VYŠLO: Sherlock Frankenstein a Legie zla

10. března 2019 Radek Bouřil Diskuze (0)
AKTUÁLNĚ VYŠLO: Sherlock Frankenstein a Legie zla

Asi tuším, proč si zrovna Comics Centrum, tak známé svou slabostí pro Mignolaverse, vybralo kouzelnej příběh současný hvězdy americkýho komiksu, Jeffa Lemirea, Černá palice.

Svět Hellboye je naprosto kolosální a stejně jako svět Černý palice zcela září ohromnejma ambicema obou autorů, na kterých je strašně vidět, jak svoji práci milujou. Stačí si jen vyměnit Mignolův fetiš, tedy sbírání ponurejch příběhů, za posedlost klasickejma superhrdinskejma postavama Jeffa Lemirea.

Knihy Dobrovský

Na slavnym San Diego Comic Conu v roce 2017 se Lemire rozpovídal o tom, jak má v šuplíku kotel nápadů na tunu spin offů, kde by si mohl pohrát s dalšíma archetapálníma postavama tzv. Zlatýho a Stříbrnýho věku komiksu. A právě na SDCC v roce 2017 představoval první spin-off Černé palice – Sherlock Frankenstein: Legie zkázy, jehož první čtyři sešity souborně vydalo právě Comics Centrum 5. 3. 2019.

Fandové prvních dvou knih musí jásat (já jásám!), protože se opět setkají nejen s Lemirem, z kterýho si poslední dobou všichni cvrnkaj do trenek, ale taky se španělským kreslířem Davidem Rubinem. Ten nakreslil pro druhý díl Černé palice jeden celý sešit vyprávějící o setkání Plukovníka Bizára a Robotely namísto fenomenálního Deana Ormstona.

Sledovat kontrast v práci obou umělců je moc pěknej zážitek a dovolím si poznamenat, že se kresbou Rubína celá Černá palice stane přitažlivější pro širší spektrum čtenářů, protože i přesto, jak je Ormston dobrej, znám spoustu lidí, kerejm jeho neobroušenej a trochu špinavej styl kreslení úplně nesedí. David Rubín je jeho přesnej opak, jeho čistá práce s tužkou mě zaujala už při četbě o nešťastném Plukovníku Bizárovi.

Průvodcem knihy bude další stará známá. Lucy Weberová, dcera Černé palice, se vydává do variace na Arkham Asylum, aby vyzpovídala tehdejší protivníky naší party dobrodruhů ve snaze získat další informace, které by mohly pomoci při hledání jejího otce.

I když se v původních dvou knihách Sherlock Frankenstein objevuje velmi sporadicky nebo spíš ve zmínkách, tak se stal jednim z mejch nejoblíbenějších padouchů… Proč? Protože se jmenuje Sherlock Frankenstein sakra!

Na Lemireovi mám strašně rád to, že si umí z klasik udělat legraci, ale zároveň nemá potřeby bejt zbytečně hipstersky cynickej a svý dětský modly trapně ponižovat.

Navíc…jestli vás nevzrušily scény, kde se postarší a obtloustlá Zlatuška cicmá s rozkládající se mrtvou tělesnou schránkou Sherlocka, tak už nevim, co byste chtěli víc!

Knihu Sherlock Frankenstein a Legie zla můžete koupit na stránkách Comics Centra se slevou 40 % až do 18. 3. 2019!

O autorovi

Radek Bouřil
Radek Bouřil

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku