Znovuzrození hrdinů DC - Wonder Woman 03: Pravda

9. února 2019 jardoom Diskuze (0)
Znovuzrození hrdinů DC - Wonder Woman 03: Pravda

Když byl oznámen Rebirth, tak jsem s jistými předsudky několik sérií rovnou odepsal. Nicméně jsem rád, že jsem jim nakonec dal šanci, protože například Wonder Woman se prostě povedla a jsem ještě radši, že jsem se dočkal již třetího svazku, který je ještě lepší, než ty předchozí.

Knihy Dobrovský

Azzarellova řada v New52 byla dobrá a já si ji nemohl vynachválit. Jeho Wonder Woman série v rámci DC vesmíru sice nijak nepřesahovala mimo její políčko, což měla možnost dohnat v sérií s Ligou Spravedlnosti, nicméně onen Azzarellův mix fantasy, mytologie a dnešního světa na mě hodně zapůsobil, a tak mi její sólový prostor sednul.

V podobném duchu pojal Rebirth i Greg Rucka, který sice s touhle postavou už pár zkušeností má, nicméně jeho dávnější pojetí je diametrálně odlišné od toho, jak nakonec své zkušenosti zúročil ve Znovuzrození.

Pořád si nemohu odpustit ono přirovnání k New52, protože je to pro mě pořád ještě čerstvý zážitek a tak si všímám drobností, které se mi libí na jedné či druhé sérii. Stejně to platí ve vnímání nedostatků, které obě série mají. Nicméně po třech knihách na obou stranách je nyní více než jasné, že ať čtete Azzarella nebo Rucku, v tomhle případě neprohloupíte a dočkáte se skvělého zážítku.

Rucka si mě získal a to proto jak neunavně umí před čtenáře předkládat nové nápady. Diana nyní zažívá opravdu špatné časy a vůbec ničím si nemůže být jistá. Greg Rucka otřásá vším, co napsal on i jeho předchůdci, a i když je občas velmi těžké se v tom všem zorientovat, nakonec stejně doceníte jeho snahu, protože vše začne dávat smysl.

Na celé Ruckově práci miluju to, jak v jeho pojetí Wonder Woman hezky snoubí dobu moderní a všechnu tu mytologii kolem této postavy. Azzarello byl v tomhle také dobrý, ale Greg Rucka má podle mě ještě lepší cit. V tomhle je prostě bezkonkurenční a Wonder Woman díky tomu nepůsobí jako běžný superhrdinský mainstream, protože ve své sérii vůbec superhrdinkou není.

To celé navíc funguje o to víc, protože pravidelnost vydávání Znovuzrození dopřává čtenářům tuhle hrdinku v relativně krátkých intervalech, a tak nikdo nemusí dlouze hloubat a přemýšlet nad tím, co se to odehrálo předtím. Právě opačně to bylo s New52 sérií, která nabízela svazky s velkou prodlevou, a to čtenáře nutilo k tomu si dát repete, a pak až se začíst do nového příběhu.

Hodně oceňuji to, že v tomhle svazku kreslí převážně Liam Sharp. Né že bych k jeho kresbě neměl výhrady, ale je zapotřebí zmínit, že v rámci jednoho svazku je fajn vidět kresbu konzistentní. Tohle až tak úplně neplatilo u předchozích dílů, kdy kreslířské pero cestovalo od jedné osobnosti ke druhé. Všude naštěstí figuruje právě Liam Sharp, jehož kresba nakonec působí nejlépe a možná proto také dostal hlavní prostor v tomhle svazku právě on.

Kniha je tedy rozhodně dobrým čtením. Nastavené tempo je ideální, nic se netáhne ale zároveň také nic moc neletí kupředu. Vyvážené jsou i bubliny s textem, kterých tam není tolik, že by čtenář musel na stránce tvrdnout hodinu. Nemohů říct, že bych byl nějakým fanouškem mainstreamového čtení a co se pláštěnek týče, tohle platí dvojnásob, nicméně Wonderka mě prostě baví.

Znovuzrození mě až tak za srdce nechytá, ale myslím, že co se téhle postavy týče, nikdy tady nebyla větší příležitost přečíst si kvalitní sérii s touhle sexbombou. Pro ženskou část komiksových fanoušků musí být tohle zařazeno do povinné četby, a pokud jste chlap, tak si myslím, že se určitě také zabavíte a leckdo si tuhle sérii oblíbí stejně jako já.

Verdikt

Je škoda, že český trh už další díl New52 Wonder Woman nepřinese. Nicméně Rucka se svou Znovuzrozenou hrdinkou válí a nabízí čtení, ze kterého jsem obrovsky nadšený, protože mi najednou Azzarellova Wonder Woman už nechybí.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku