Těšte se na Bodycount

26. listopadu 2018 jardoom Diskuze (0)
Těšte se na Bodycount

Trocha toho oldschoolového čtení nikdy neuškodí a už vůbec ne, pokud se podíváme na komiksy těch slavnějších autorů, ke kterým dnes vzhlížíme jako ke průkopníkům své doby. Proto jsem rád, že zde zanedlouho uvítáme Bodycount, což je želvácký komiks, který vytvořil právě spoluzakladetel želváků a to Kevin Eastman.

Knihy Dobrovský

Pokud jde o želvácké čtení, moc komiksů si u nás nepočtete. Jsou tu dva želvácké crossovery s Batmanem, a pokud jde o vyloženou želví akci, můžete si rozečíst tři svazky série od Comics Centra, kterému se bohužel dlouhodobě nedaří vydat další díly této série, nebo si dokoupit sešity od Egmont ČSFR, což je zboží, které se nyní už velmi těžko shání a navíc vás nepotěší ani obsahově.

Pokud se vám ale líbí právě ony želvy, které se snaží vydávat Comics Centrum, měl by vás zaujmout zmíněný Bodycount, který příští rok vydá nakladatelství Crew. Bodycount totiž napsal stejný autor, a kdo by měl napsat lepší komiks ze želváckého prostředí, než právě jeden z jejich zakladatelů.

Bodycount je čtyřsešitová minisérie z roku 1996. Téma želvích ninjů je zde poněkud drsněji pojato a pokud říkám drsněji, snažím se malinko odměkčit fakt, že tato série je ultra násilná. V hlavních rolích uvidíte Raphaela a Caseyeho Jonese, což pro příběh komiksu znamená, že právě oni dva budou středem všeho dění. Samotná akce komiksu totiž naprosto skvěle pracuje s touto dvojicí, která je zde drsnější, násilnější a akčnější, než vše co si umíte představit.

Příběh vás zavede do devadesátkového New Yorku, ve kterém naši dva "hrdinové" řeší mezinárodní vraždu/pomstu/atentátní spiknutí, které je doplněno o gangstery, kriminálníky, policisty, kyborgy, kulomety a hlavně hokejky.

Tohle čtení si rozhodně nenechejte ujít. Želváci výjdou v pevné vazbě a bez přebalu, přičemž světlo našeho českého komiksového světa spatří na přelomu září a října 2019.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku