Nejmocnější hrdinové Marvelu 058: Jessica Jonesová

19. listopadu 2018 Elhonzo Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 058: Jessica Jonesová

Jessica Jones je díky seriálu od Netflixu v současnosti hvězda a jedna ze známých tváří Marvelu. Jak se tedy povedl její solový komiksový debut v našem kraji?

Knihy Dobrovský

Skoro se mi až nechce věřit, že jsou to už tři roky, co jsem tu na webu recenzoval Alias omnibus a musel vysvětlovat, kdo že to ta Jessica Jones vůbec je. Stačil ale jeden super úspěšný seriál (alespoň tedy první série) a Jess je známá firma. Dnes se bez ní neobejde žádný větší příběh v Marvelovském vesmíru.

The Pulse, tedy komiksová série, kterou najdete v této knize, navazuje hned na konec série Alias. Jess je těhotná s Lukem Cagem, pověsila detektivní praxi na hřebík (alespoň prozatím) a začíná pracovat v Daily Bugle jako novinářka. Je ohromná škoda, že tu první vychází tohle a český čtenář není seznámen s předchozí sérií. Je mi jasné, že v NHMku nemůže vyjít série, kde je několik sexuálních scén a jedno "fuck" vedle druhého, nicméně je to škoda, protože je dnes recenzovaný svazek vytržený z kontextu. Takhle totiž čtenář přijde o ten pozitivní kontrast, který tato série vůči Alias nabízí.

Jess je tady totiž mnohem pozitivnější člověk a bojuje se spoustou svých mindráků z minulosti. Co zůstává pořád stejně dobré jsou dialogy, protože ty si Bendis uměl vždycky pohlídat. Jessica je jeho dítě a než opustil Marvel, tak jí prakticky nikdo jiný nepsal. Scénář knihy je tedy plný spousty zajímavých příběhů ze superhrdinské komunity, ke kterým se Jessica připlete.

Aby se série nesla v tom pozitivním duchu, přibral si Bendis na spolupráci Marka Bagleyho, se kterým dlouhé roky psal Ultimate Spider-Mana a který v Aliasu kreslil optimistické flashbacky. Bagley umí kreslit epické bojové scény, ale také zvládne nakreslit několik dvoustránek kde si lidi jen povídají, takže věc, která je pro Bendise u Jessicy typická. Jediný problém který jsem u čtení měl, byl neustálý pocit že čtu Ultimate Spider-Mana. Bagleyho styl mám zkrátka k prostředí v kterém se Jessica pohybuje zažitý a každou druhou stránku jsem se musel ujišťovat, že tohle není Ultimate vesmír. A vlastně bych kecal, druhou výtkou je Luke Cage. V Bagleyho kresbě vypadá hrozně divně.

Verdikt

The Pulse je skvělým pokračováním Bendisovo předchozí série Alias. Jessica Jones už tehdy byla takový skrytý diamant Marvelu a patřila k nejzajímavějším postavám. Pokud chcete kvalitní dialogy, máte rádi silnou a zajímavou hlavní hrdinku (bez nějaké do očí bijící feministické propagandy) tak „Jessica Jonesová“ je přesně pro vás. Doufejme, že se někdy někdo rozhoupe a vydá u nás i Alias.

O autorovi

Elhonzo
Elhonzo

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku