Znovuzrození hrdinů DC - All-Star Batman 2

12. listopadu 2018 jardoom Diskuze (0)
Znovuzrození hrdinů DC - All-Star Batman 2

Život superhrdiny je opravdu po všech stránkách velmi těžký, a své o tom ví Batman i jeho kumpáni, kteří se den co den potýkají s problémy a bojují za dobro ať je o jednotlivce v nesnázích nebo o zkázu celého světa.

Knihy Dobrovský

Snyder se v dalším svazku All-Star Batmana snaží přivést klasické záporáky Gothamu a ukázat je trochu originálněji, než tomu bylo doposud. Jenomže aby se vše povedlo na výbornou, potřeboval by zrovna Snyder jednou tak tolik prostoru.

Scott je totiž scénárista, který k vysvětlení své myšlenky potřebuje mnoho prostoru. V tomhle svazku najdete čtyři jeho příběhy, čtyři jeho velké myšlenky, které ale působí hodně uspěchaně. All-Star Batman 2 se totiž vlezl na pouhých 140 stran, což je skoro o 50 stran méně, než v případě prvního svazku. Kniha je tedy hodně krátkým čtením a to je obrovská škoda, protože kdyby tomu Snyder dal malinko více, tak by mohl jeho myšlenky rozvést a vše by působilo komplexněji a hlavně kompletněji.

Nový All-Star Batman je ale i tak fajn, protože přináší čtyři příběhy, které jsou zpracovány naprosto rozdílně a hlavně originálně. Každý jeden příběh měl své kouzlo a mluvím jak o jejich scénáři, tak i kresbě. 

Jednotlivé příběhy doprovází různé styly kresby a myslím, že by v tomto svazku měl každý čtenář Batmana najít to své. Rozhodně si myslím, že se lidem zalíbí kresba Jocka, který se Snyderem spolupracuje už od jejich hororové série Wytches. Jejich spolupráce nyní přinesla příběh s Mr. Freezem, který je dobře zvládnutý jak scénářem, tak i kresbou, která v podání Jocka opravdu pasuje do celkové Batmanovské atmosféry.

Nemůžu ale říct, že by mě zbytek knihy po kreslířské stránce nějak moc zaujal. Po Jockově kresbě se totiž vyloženě dočkáte nevkusné čmáranice, kterou poté nahradí mainstreamové standardy, které ovšem neurazí a navíc nabídnou nový pohled na to, jak ještě může komiks s Batmanem vypadat.

Verdikt

Summa summarum se jedná o dobrý Batmanovský komiks, který vrací do hry klasické záporáky Batmana a který přidává i nějaký ten bonusek. Pokud máte rádi Poison Ivy, Mr. Freeze a zločince, kteří Batmana otravují odjakživa, tak je tenhle komiks právě pro vás.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku