Znovuzrození hrdinů DC - Flash 02: Rychlost temnoty

minulý měsíc jardoom Diskuze (0) Bez palce
Znovuzrození hrdinů DC - Flash 02: Rychlost temnoty

Rychlost temnoty je komiks, na který jsem se v druhé vlně Rebirthu těšil asi nejvíce. Bylo to hlavně tím, že to co zde vyšlo v rámci první vlny Rebirthu bylo celkem dobré a pokud bych měl ukázat byť na jeden komiks, který byl nadprůměrný, byl to právě Flash.

Znovuzrozený Flash si mě získal a já konečně tohoto hrdinu začal brát vážně. Rád bych dodal, že jeho první díl nebyl jen nadprůměrný, ale v rámci superhrdinského mainstreamu to nejspíš bylo to nejlepší čtení, které mě tento rok potkalo. Znovu opakuji, že mluvím jen o superhrdinském komiksu a rád bych dodal, že Znovuzrozený Green Arrow byl podobným překvapením.

Ať je to tak nebo onak, Flash měl velmi slušný nástup a začátek jeho série musel zaujmout nejen jeho fanoušky ale rozhodně si získal také čtenáře nové. Ti ale otevřou pokračování, které je o kus kratším čtením a kvalitativně se dostáváme také úplně jinam.

Rázem je ze zajímavě pojatého a skvěle rozjetého komiksu, naprosto tuctová mainstreamová akce, která vás nutí přemýšlet o tom, zda vůbec čtete pokračování prvního čtení, nebo jestli vůbec tuhle knihu píše stejný autor, jako onen báječný díl první.

Problém tohoto Flashe přitom není nijak velký, více méně si myslím, že nejvíce trpí čtenář tím, jak autor nepracuje s původní myšlenkou. Je prostě škoda, že víc nerozpracoval to, co předtím započal. Vše se nyní spíše motá okolo takového toho otcovského syndromu, kterým trpí už Batman, když jde o Robina. Flash a jeho sidekickové jsou fajn, teda alespoň to platilo v minulém díle.

Nyní je to jiné, protože se autor chytá něčeho jiného než minule a je to chyba, protože pokračování v pravém slova smyslu to tedy v žádném případě není. Vychovávání děti bych tedy přenechal starému známému, kterému pár Robinů už přes prsty proteklo, a Flash by měl jít svým vlastním směrem.

Nicméně pokud opomenu tenhle hlavní problém, který s pokračováním mám, tak si myslím, že je komiks slušným čtením. Pokud už přejdete ono počáteční zklamání, tak vás určitě i tak zaujme příběh, který nabízí slušnou akci, jenž doprovází skvělá kresba jako v předchozím svazku.

Kresba je pořád skvělá a to i přesto, že se malinko zamíchalo s kreslíři. Stále je v akci strašná spousta blesků, která akci či její znázornění vyzdvihuje do nebeských výšin kreslířského umění.

Zajímavý je i záporák, který by možná zasloužil více pozornosti, možná více prostoru nebo významnosti. V podstatě v knize parkrát proběhne, nijak s vámi neotřese a nic ve vás vlastně nezanechá. Není ani nijak významný v rámci dalšího vývoje jak série, tak Znovuzrození. Tohle čtenáři moc rádi nemají a já jsem jeden z nich.

Verdikt

Druhý Znovuzrozený Flash je menším zklamáním, protože díky první knize jsem začínal mít tohoto hrdinu rád a začal mě jako postava zajímat. Nyní přišlo čtení, jenž sází na mladého hrdinu a akci, kterou kontroluje jeho vychovatel.

6/10
Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší a zároveň největší komiksové nakladatelství v ČR. Už mnoho let poskytuje českým čtenářům světové komiksy česky a vydává svůj vlastní magazín Crew2 zaměřený na budování povědomí čtenářů o komiksech. Do pozornosti veřejnosti se také každoročně dostává svým vlastním festivalem Crwecon.

Pokud se Vám článek líbí, dejte palec nahoru.

Celkem Bez palce
RATing autora 25.0%

Líbí se Vám článek? Tak neváhejte a dejte palec nahoru. Díky RATingu zjístíme, jakého autora si nejvíce vážíte a jaké články se Vám nejvíce líbí.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Sdílet článek

Článek týdne

Punisher MAX 01: Kingpin

Punisher MAX 01: Kingpin

Najdete nás na Facebooku