Nejmocnější hrdinové Marvelu 056: Marvel Boy

28. října 2018 S4TW Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 056: Marvel Boy

Je fajn, když NHM přinese nějaký dobrý, kvalitní příběh s hezkou kresbou. Ovšem za hlavní úkol této série považuji představit postavy stáje Marvel. Ono postavy jako Wolverine, Thor, Cap… určitě není nutné představovat, ty prostě každý zná, zná jejich nemesis, origin, vlastnosti, tam je to jen o tom fajn příběhu.

Knihy Dobrovský

No a pak jsou postavy jako Marvel Boy, které neznáte, nebo jsou jednoduše tak nenápadné, že v rámci nějakého eventu zapadly. Zprvu jsem si říkal, Marvel Boy, kdo to sakra je? Když jsem pak četl historii Marvelu, tak jsem zjistil, že minimálně ve dvou-třech komiksech jsem ho již viděl, ale vůbec nic si o něm nepamatuji.

A ono to vlastně není s podivem. Ta postava je hrozně otravná, minimálně v tomto komiksu. Vůbec mi nepřišel takový, jak ho popisoval týpek v předmluvě. Určitě nepůsobil jako hrdina nebo přemýšlivý Kree, jednal impulzivně, což se mu samozřejmě nedalo zprvu vytýkat, ale určitě ten vývoj nepostoupil do bodu, jaký je popsán v předmluvě.

Ale OK, beru to, postava se nějak vyvíjí a tady to i docela dávalo smysl, proč se choval, jak se choval. Horší byl scénáristicky styl Granta Morrison. Je fajn vidět jeho prvotinu u Marvelu, ale…

Tohle se hrozně těžko četlo. Já prostě některé jeho věty nedokázal pochopit a to mluvím o obyčejných větách. Nedávaly mi smysl a to nemluvím o těch rádoby sci-fi pojmech. Příběh není těžký na pochopení, naopak je možná až moc jednoduchý. Ale samotný styl autora je asi nejtěžší, jaký jsem v rámci NHM mohl číst.

On je to i dosti zvláštní kontrast. Příběh je jednoduchý, má poměrně velký spád, je zde spousta akce, ale pak zabřednete do nějakého dialogu a vůbec netušíte co se to děje, navíc mi přišlo, že místy Grant dost divně skákal z panelu na panel. Prostě se to moc dobře nečte.

Postavy se místy chovají nelogicky nebo naopak mačo jednoduše, někdy mi to přišlo, že se autor inspiruje jednoduchostí šedesátek. Bordel, klišé a hloupé postavy. Zároveň akční, má to spád a zápletka s živou korporací byla hodně fajn.

Kresba také vůbec nezaujala, považuji jí za takový slabší průměr. Ač jsem po dočtení nebyl nějak zhrzen nebo zklamán, tak se vlastně jedná o absolutně průměrný superhrdinský bordel. Je fajn se seznámit s novou postavou, ale to je možná tak všechno.

Verdikt

Morrisona považuji za nejtěžšího komiksového scénáristu na pochopení. Na autorovi je vidět, že píše hlavně pro sebe a čtenář mu je nejspíš dost jednost. Marvel Boy je celkem otravný týpek, vlastně není vůbec sympatický, ale zároveň je v něm něco zajímavého. Akce je slušná, spád to má, přečíst se to dá poměrně rychle, ale určitě vás komiks může celkem jednoduše otrávit.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku