Živí mrtví 26: Volání do zbraně

12. října 2018 S4TW Diskuze (0)
Živí mrtví 26: Volání do zbraně

Konečně jsem pořádně pochopil, co lidé vidí na nekonečných sériích/seriálech. Co vás nutí neustále v tom pokračovat, ač tak nějak tušíte, že konec je v nedohlednu a vy rozhodně nesměřujete k nějakému konci. S tím, že je konec v nedohlednu, jsem se u této série již smířil a vlastně mi to vůbec nevadí.

Knihy Dobrovský

Já se opravdu pokaždé podivuji nad tím, jak skvěle jsou tu napsány jednotlivé charaktery a především vztahy mezi jednotlivými aktéry, jak se neustále vyvíjejí, posouvají a proměňují. To, že se odehrává zombie apokalypsa je bezesporu zajímavá kulisa, ale pořád je to pro mě spíš jen ta kulisa, neboť mě především táhne to, co se asi stane s ním a s ním a co zase vymyslí tenhle na toho.

No a tenhle díl je skvělým příkladem toho, jak dokáže autor vzít jeden zažitý charakter a opět s ním předvést psí kusy. Ano, mluvím o jednom z nejsilnějších charakterů v komiksové branži, Neganovi, který tuhle sérii opět neuvěřitelně nakopne do koulí, ale abych nespoiloval, tak vám víc neprozradím.

Celý díl pluje v takovém polo klidu/neklidu, zase tolik se toho neděje, ale úplná kirkmanovská uspávačka to také není, nějaký ten menší rozbroj, potyčka, pár usekaných rukou a hlav. Ovšem ten konec? To je zase jedno obrovskou wow *****, do hajzlu, to bylo zase hustý tér.

Další věc, kterou jsem si u této série uvědomil, je to, že žádný jiný komiks se mi nečte tak svižně, jako tomu je u této série. Možná to bude tím, že kreslíř se nemění a jeho kresbu mám zarytou pod kůží (ano, pořád mě hrozně baví), možná je to tím, že Kirkman je prostě skvělý vypravěč, ale rozhodně to není tím, že bych se nudil.

Určitě tu není nějak málo textu. Dialogy jsou hodně úderné, ale scénárista prostě umí pracovat se situacemi a zbytečně je nerozbíjí, když je nějaká akce, tak je prostě akce. Když je potřeba zpomalit, tak se zpomalí a navodí se žádaná atmosféra. Tohle se prostě špatně popisuje, to se musí zažít!

Jednoduše mám za sebou další díl, který byl opět velmi, velmi kvalitní. Užil jsem si každou stránku. Popravdě si tak trochu v koutku duše přeji, aby to tvůrci pořádně rozbili, zabili, prostě si myslím, že Ricka a jeho světa bylo už malilinko dost a vůbec bych se nezlobil, kdyby se to vyvinulo úplně jinam, ale asi by mi hrůzou vlasy nevstávaly, kdyby tomu tak nakonec nebylo (když autoři budou držet takovou kvalitu, která tu celou dobu je).

No uvidíme, jak to celé vlastně bude, já se jen těším na další díl, tak šup šup.

Verdikt

Tuhle série jde zhodnotit jednoduše třemi slovy: kvalita, kvalita, kvalita. Každý díl si užívám a autor mě dokáže zas a znova překvapit, kdy si prostě řeknu wooooow. Ten konec? A co bude dál? Takovouto sérii tu prostě potřebuji!

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku