Mladí Titáni do toho! 1: Párty! Párty!

8. října 2018 jardoom Diskuze (0)
Mladí Titáni do toho! 1: Párty! Párty!

Nové čtenáře je rozhodně nutné si vychovat. Pokud ke komiksu příjde skoro dospělák nebo dospělák, určitě má na výběr z nepřeberného množství titulů. Nicméně mladší čtenář a začínající fanoušek komiksu už má situaci těžší.

Rovnou si řekněmě, že komplikovaná díla a dlouhosáhlé série o superhrdinech, antihrdinech, padouších nebo jiná díla různých žánrů, nejsou zrovna čtením pro ty mladší z nás, a pokud by chtěl někdo hledat komiksy pro děti či mladší čtenáře všeobecně, dostal by do ruky sešitovky Toma a Jerryho, Kačera Donalda, možná ještě Asterixe s Obelixem a pak Bárta Simpsona.

Knihy Dobrovský

Pokud jsem na něco zapomněl, tak mě to mrzí, ale takhle to prostě vidím a to se ve světě komiksu pohybuji strašně dlouho. No a právě proto je fajn, že začíná vycházet série Crew Kids, která sice nebude sérií neobsáhlejší, ale mladší čtenáři určitě najdou pár nových komiksů, které je mohou zaujmout.

Nyní jde například o Mladé Titány, jejiž první díl právě vyšel a nejeden mladý komiksák jej již má ve své knihovničce. Pro mě jako dospěláka jde o velmi naivní čtení, které se snaží být vtipné napříč celou knihou a každým panelem. Jenomže já nejsem cílovka a jsem si toho vědom. 

Naštěstí jsem hrdý strýc nejednoho mladého puboše a tak jsem knihu přečetl, udělal si názor a poslal na posouzení dál. Knihu přečetl jedenáctiletý chlapec a tomu se vše líbilo. Nyní zde budu citovat jeho názor, který je redakčně upraven a to konkrétně o pravopisné chyby, které jsem z papíru opravdu přepisovat nechtěl.

"Vždycky jsem si myslel, že Spiderman je nejlepší protože je to Marvel, a kluci ve škole mi řikali, že je Marvel lepší než DC, ale teď si to nemyslím. Ten komix mě bavil ale je škoda, že je tak krátký, protože to hodně uteklo a bylo to fakt krátké. Hrdinové jsou srandovní ale ani jednoho jsem do teďka neznal. Viděl jsem jednou v telce kresleného Batmana a byl tam i Robin ale nebyl tak vtipný a malý jako teď, takže mě to nebavilo a radši jsem koukal na toho Spidermana.

Ty postavičky jsou super, protože se pořád smějou a furt si navzájem dělají naschvály. Navíc jsem si je hledal na googlu a zjistil jsem že je i takový kreslený seriál, takže se na něho chcu kouknout. Čekal jsem, že se budou prát pořád s nějakýma příšerákama, ale spletl jsem se. Ani to vlastně nejsou moc hrdinové ale spíš takový ňoumové, co pořád dělají jednu srandu za druhou.

Pak si chtěl abych napsal i něco o tom kdo to kreslil, ale to nevím jak bych popsal, protože jsem to nepoznal. Ale nakreslil to hezky, jen jsem si občas nebyl jistý, co nějaký obrázek znamená. Někdy jsem se musel vícekrát podívat na stránku abych to pochopil a vlastně ani nevím jestli jsem teda všecko pochopil, ale jinak je to super určitě a jestli máš další díl, tak mi ho prosím taky dones.

Jo a byl tam Suprman, takže to je ještě lepší, protože jsem to ted viděl v telce a on je fakt supr frajer"

Co tedy víc říct? Rodič či hodný strýc nebo dítě rozmazlující prarodič prostě nyní určitě ví, co desetileté ratolesti koupit, protože pokud se to líbilo jedenáctiletému chlapci, který celý den prosedí u tabletu nebo televize, nemůžete vaše peníze investovat lépe. 

Já jako dospělák bych nejspíš druhý díl už nečetl, protože se scénář neustále snaží předhazovat naše hrdiny sobě samým, z každé obyčejné a všední věci se snaží udělat patálii a neustále máte pocit, že se máte smát, ale ono to nějak nejde. Musím říct, že psát knihy nebo komiksy pro děti musí být obrovsky těžké, protože dostat mozek na úroveň lidského mláděte musí být těžké, takže trefit se uspět je vážně dost o hubu kšeft.

Verdikt

Dětský komiks popsán očima dítěte.. No jaká jiná recenze vás může přesvědčit o tom, že je tohle to pravé ořechové pro vaše dítě, než recenze klučiny, kterému se komiks moc líbil?

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku