Znovuzrození hrdinů DC - Detective Comics 2: Syndikát obětí

2. října 2018 jardoom Diskuze (0)
Znovuzrození hrdinů DC - Detective Comics 2: Syndikát obětí

První Znovuzrozený Detective Comics ve mě zanechal pár dobrých pocitů. Byl to jeden z mála komiksů, který jsem dočetl na jeden zátah, nenudil mě, zajímalo mě jeho finále a hlavně jsem po jeho dočtení přesně věděl o co šlo. 

V závěru jsem ho tedy zhodnotil jako celkem dobrou Batmanovku, která má sice mouchy, ale více méně splňuje to, co by nejspíš čtenář chtěl číst. Batmanův komiks za poslední roky prožil hodně a i když se najdou světlé vyjímky, nejde o nic význámného, co by se mělo v jeho historii hrdě podepsat.

Knihy Dobrovský

Možná se tedy nabízí otázka, zda je druhý svazek Rebirthovaného Detective Comicsu tou světlou vyjímkou, na kterou budete vzpomínat v dobrém. Rovnou odpovím, že se o záblesk lepších časů nejedná ale jiskřičku naděje tam určitě vidím.

Tento komiks je sice horší než první kniha, ale to proto, že úvodní kousek byl svěžejší právě proto, že znovu nešlo ani tak o Batmana. Nyní už je Batman ve hře víc než v předchozím díle ale stále hlavní úlohu neplní. Ta je strhnuta na Batwoman, kterou sice znáte jako Batmanova sidekicka, nicméně jeho práci zastává skvěle.

Pokud se scénárista pustí do psaní Batmana, stojí před ním velmi těžký úkol. Toho si je James Tynion IV vědom a tak na to jde jinak a píše Batmana takto. Špatný nápad to sice není, nicméně tímhle si to v mnoha ohledech dělá mnohem těžší, protože minimálně jeden podobný nápad tu byl již jednou a povedl se, takže vyrovnat se mu bude těžké.

On tedy šel cestou, kterou už někdo jednou prošel, a tak je tu dost velká šance, že na jejím konci zbude ještě nějaký poklad. Kdyby šel totiž tou cestou, kterou šla většina Batmanovských autorů, šel by po již vyasfaltované čtyřproudové dálnici, která vede k branám Batmanovského zatracení, za kterými již dávno žádný poklad, v podobě dobrého příběhu, není.

Nejzajímavější by samozřejmě bylo jít po své vlastní cestě, ale je to nejtěžší a nejriskantnější řešení a do toho se jen tak někdo nepustí. Ostatně to zkoušel Snyder v New52 a lidé na to mají dost různorodé názory. Nyní to zkouší Tom King a také to moc ovací nepřináší.

Proto tedy v ruce držím druhý Detective Comics z Rebirthované série, která sice až tak nová není, nicméně je to nejméně recyklovaná část Batmanova života, kterou jste mohli doposud přečíst.

Nápad Syndikátu obětí je dost dobrý, nicméně už zde bylo mnoho obdobných hrozeb, které Batman nebo Batrodinka musela zahnat. Tenhle byl i tak dosti originální a měl hodně nových nápadů, které tuhle knihu posouvají na lepší příčku a které vám dopřejí pocit blaha. Pokud ale Batmana znáte a máte načteno, určitě se nezbavíte pocitu, že tohle už prostě znáte.

 

Verdikt

Nový Detective Comics je velmi nadprůměrné čtení, které si jako nový čtenář užijete. Pozitivum v tom najde určitě i řada Batmanových příznivců, kteří znají jeho historii. Nicméně tihle čtenáři už si ze čtení moc nových zážitků neodnesou.

BBart
Děkujeme za spolupráci nakladatelství BB art, které se zaměřuje na překlady úspěšné světové beletrie (od thrillerů a detektivek až po romány pro ženy), naučných knih a komiksů. Své si zde najde každý čtenář ať už jsou jeho literární chutě jakékoliv. Nakladatelství také zajišťuje tisk kalendářů.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku