Modrá Crew 08: Ekho 5-6

18. září 2018 jardoom Diskuze (0)
Modrá Crew 08: Ekho 5-6

Modrá Crew je zpět a s ní i možná nejlepší fantasy série, kterou nám kdy nakladatelství Crew předhodilo. Když nám tohle nakladatelství nový koncept Modré Crwe představilo a k této příležitosti vytasilo žolíka v podobě série Ekhö, nikdo tehdy nejspíš ani netušil, jaký poklad se mu dostane do rukou.

Knihy Dobrovský

Nyní už ale víme, že příběhy Draveny, která v Zrdcadlovém světě zažívá dost ujeté chvíle, jsou tím lepším, co nám Crew v tomto žánru může nabídnout. Skvělé je na tom celém to, že nejde o velkonákladovou Americkou blbost, kterých dnes najdete haldy a jedná se o Evropský počin, který si zaslouží opravdovou pozornost.

Je totiž skvělé, že konečně komiksový mainstream ze zámoří dostává na zadek od Francouzského počinu a kvalitativně jej předbíhá o předbíhá o veliký kus. Není se ani čemu divit, protože to není poprvé. Nicméně tentokrát se to dostalo do rukou i nám a my zde máme pátý a šestý sešit této skvělé série.

Dravena je v dalších nesnázích a ty ji provedou nádherně přepracovaným Římem a poté také divokou pouštní Amerikou. Jedna věc je ta, že Ekho má celkem jednoduchý koncept příběhu, kdy během všech sešitů do Draveny vstoupí duch a ona tohle prostě řeší. Druhou věcí je, že autoři připravují velmi zajímavé prostředí, které se neokoukalo ani po šesti sešitech.

Tento koncept by se možná mohl zdát po několika sešitech ohraný, ale není tomu tak, protože autoři neustále mění žánrový odér, neustále před vás předhazují svěží nápady, skvěle vše kombinují do sebe a co víc, hlavně to všechno skvěle vypadá.

Vizuál je totiž něco, co knize nesmírně moc pomáhá. Né že by scénář potřeboval pomoci, ale rozhodně kresba skvěle doplňuje to, co na nás příběh chrlí a tak dostávám komplexní dílo, kterému chybí snad jen formát.

Ano, vydávat tuhle pecku v konceptu Modré Crwe je sice fajn nápad, protože si tím zajistíte čtenáře (čti platící zákazníky) nicméně Ekho je horkým adeptem na hezkou pevnou vazbu, která se v knihovně bude náramně vyjímat. Tímto bych chtěl nasadit Crwácké redakci brouka do hlavy, protože jakou jinou fantasy vydat souborně než právě skvělé Ekho.

Chápu, že každý si jej přečetl už díky "sešitům" Modré Crwe, nicméně pořád tu jsou i srdcaři, kteří si tohle velmi rádi objednají znovu a za formát velmi rádi zaplatí (já patřím mezi ně). Tolik asi k novému Ekhu, které je jednoduše dokonalé.

Najdete v tom všechno a tím myslím úplně všechno. Trochu akce i thrilleru, malá zvířátka, velké zrůdy, vtip, erotiku a hlavně obrovský kus svěžího fantasy žánru, do kterého je zakomponována nutná dávka komedie, bez které by to celé vůbec nedávalo smysl.

Verdikt

Kdo četl za poslední dobu lepší fantasy, nechť se v komentech ozve a rád se s ním pustím do souboje argumentů. Ekho je parádní a všichni do jednoho můžeme být hodně rádi, že tu takový skvost Evropského komiksu máme.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku