Útok Titánů 16

8. září 2018 jardoom Diskuze (0) 1 palec
Útok Titánů 16

Psát něco o téhle sérii je čím dál tím těžší a to proto, že se autor začíná chovat jako tuctový pisálek mangy, který jednu zápletku rozmazává do strašné spousty svazků, a čtenář to už kupuje jen proto, že nutně potřebuje vědět jak to dopadlo, protože bez toho finálového rozuzlení by všechny ty peníze za předchozí knihy byly zbytečné.

Hadžimeho styl psaní, téma a myšlenka mě k manze přitáhla a od první chvíle tuto sérii chválím. Crwáckou redakci navíc rozmazluju tím, že každý svazek hodnotím celkem vysoko a myslím že i oprávněně. Problém je ale v tom, že Hadžime, i když každý díl něčím obohatí, je poslední dobou strašně zákeřný a chytře čtenáře vodí za nos.

Vývoj všech svazků čtenáře nabádá k tomu, že konečně příjde rozuzlení dávno nalezené zápletky a Hadžime tím jen čtenáře láká ale nakonec se rozvypráví o nečem jiném. My jsme sice s jeho obsahem spokojeni, protože každá jeho strana je opravdu skvělá, jenomže se bojím, že takhle to dál nejde a měl by kápnout božskou. 

No a když už jde s pravdou ven, měla by to být setsakramenská pecka, která nás odrovná. Což se v tomhle případě nestalo. Hadžime nás několik knih vedl cestou, která nám sice nabídla strašně moc skvěle napsaných příběhů, nicméně na pomyslném konci této cesty není to, co bych očekával.  Nakonec rozuzlení přišlo, ale Hadžime má na lepší a tohle se mu vyloženě nepovedlo.

Každopádně zbytek knihy opět na jedničku. Isajama nabídl opět strašně velkou várku informací, které vaše vědění o titánech posouvá na další úroveň. Kniha navíc opět nabízí dost akce a příslibem akce to také navíc končí, protože závěr svazku končí v tom nejzásadějším a bez velkého boje se snad pokračování neobejde.

Verdikt

Hořké zklamání to vyloženě není, ale po tolika knihách si čtenář zasloužil mnohem víc než dostal. Možná je to ale všechno jinak, a tohle bylo součástí Hadžimeho plánu.

6/10
Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší a zároveň největší komiksové nakladatelství v ČR. Už mnoho let poskytuje českým čtenářům světové komiksy česky a vydává svůj vlastní magazín Crew2 zaměřený na budování povědomí čtenářů o komiksech. Do pozornosti veřejnosti se také každoročně dostává svým vlastním festivalem Crwecon.

Pokud se Vám článek líbí, dejte palec nahoru.

Celkem 1 palec
RATing autora 25.0%

To se libí - spiderbat

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Sdílet článek

Článek týdne

Punisher MAX 01: Kingpin

Punisher MAX 01: Kingpin

Najdete nás na Facebooku