Nejmocnější hrdinové Marvelu 053: Captain Marvel (Carol Danversová)

7. září 2018 jardoom Diskuze (2)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 053: Captain Marvel (Carol Danversová)

Captain Marvel v sérii Nejmocnějších hrdinů Marvelu? Už jednou mi prošel pod rukou a moc dobře nedopadl. Respektive, nedopadl vůbec dobře a důkazem toho je hodnocení 1/10. Nicméně řeč je o desátém svazku série a mluvím tedy o mužské verzi Captaina Marvela.

Nyní mám před sebou svazek padesát tři, ve kterém se nám představila něžnější část těch, kteří nosili kostým tohoto intergalaktického strážce. Nevím jestli je to tím, že je komiks mladší, nebo tím, jak to bylo s komiksem kdysy a jak je to s ním teď, nicméně čtení s Carol Danversovou je prostě lepší.

Knihy Dobrovský

O tom, jak na hovno je NMH10 - Captain Marvel už se znovu rozepisovat nebudu, protože to bude stejná ztráta času, jako jeho čtení i psaní recenze. Nicméně návaznost tu jistá je. Kromě té příběhové návaznosti je hlavní, že autoři ženské verze se učí z chyb autorů původního Captaina o kterém jsme tehdy četli a tak se nám do rukou dostává diametrálně jiné čtení.

Jenomže to jen pokud mluvíme o té moderní části. Retro kousek kapitánky totiž stál stejně za prd, tak jako v případu kapitána. Nabízí se tedy vysvětlení, že většina tehdejších autorů moc nevěděla, jak s tímto žánrem a tématem naložit.

Každopádně pokud retro část přeskočíte a půjdete rovnou na věc s moderní kapitánkou, rozhodně neprohloupíte a užijete si akční komiks s naprosto skvělou kresbou.

Kresba je to, co knihu táhne a poctivá práce s akvarelem bude vždy něco, co v komiksu nadherně odvypráví jakýkoliv příběh. Kouká se na to krásně a hlavně z té práce čiší to, že si autor dal s malbou opravdu práci. Konkrétně Dexter Soy umí s akvarelem zázraky a i když je Carol Danversová jedna z jeho starších prací, je to krásné a hezky se na to kouká.

Příběhově už to taková sláva nebude ale není to ani nic, co by vám mělo vyloženě vadit. Komiksově nejspíš nic nového, žánrově taky, ale rozhodně se zabavíte a kniha vás neurazí. Pokud jste žena, je tenhle komiks povinností protože autorka pracuje s charaktery více jako s lidmi než se superhrdiny a poznat to jde hlavně u Carol Denversové.

Tohle je ale zrovna ta věc, která pány moc bavit nebude, protože ti rádi akci a epické souboje. Čtení o tom jak jsou ženy silné, je přeci jen spíše pro ženy. Jak jsem ale řekl, nikoho to asi neurazí a myslím, že se autorce povedlo udělat nějaký kompromis, který u knihy udrží jak ženy, tak muže.

Verdikt

Ačkoliv superhrdinky nečtu moc rád, v případě Captain Marvel určitě milerád udělám výjimku, protože tohle je daleko lepší, než to, co nabízí mužský Captain Marvel, který nám už byl nabídnut a který selhal snad na všech frontách.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Poslední příspěvky v diskuzi

jardoom Offline
jardoom 10/09/2018 (10. září 2018)
chyba napravena :)
filozof Offline
filozof 09/09/2018 (9. září 2018)
U komiksu cloak and dagger chybí hodnocení
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku