Wonder Woman 3: Vůle

3. září 2018 jardoom Diskuze (0)
Wonder Woman 3: Vůle

Možná je to tím, že se DC filmový vesmír trochu rozjel a možná je to taky tím, že po DC je u nás poptávka. Nicméně ať je to tak nebo tak, je fajn, že tu máme dvě řady Wonder Woman, které si mohou konkurovat a díky kterým můžeme srovnávat, ochutnávat a hlavně poznávat.

Knihy Dobrovský

Takhle to zní možná hezky, ale až tak růžové to není. Né že by se mi třetí díl New52 Wonder Woman nelíbil, ale vyloženě zážitku škodí to, že během čtyřech let čteme teprve třetí knihu.

Azzarello je autor, na kterého se musíte naladit. On rád vypráví, rád pracuje s myšlenkou a v rámci jedné knihy vám ji sice odvypráví, ale nikdy ji nedovypráví. V případě New52 Wonder Woman je sice hezké, že svazky jsou ucelené, ale mezi něma ona Azzarellova vypravěčská schopnost nefunguje, protože když už jeho myšlenky v jednom svazku pochopíte, než do ruky dostanete druhý, jednoduše je zapomenete.

New52 Wonder Woman by byla podle mého názoru úspěšnější, kdyby vycházela rychleji, tohle je prostě dost zásadní problém, který sérii brzdí. Rád bych se totiž do knihy začetl bez toho, aniž bych musel prolistovávat, mnohdy i rozečítat kousek předchozího svazku, díky čemuž si oživím, o co vlastně předtím šlo. Ke zbytku jinak nemám co vytknout.

Wonder Woman je jedno z těch lepších DC čtení, které nás v rámci New52 potkalo. S Azzarellem to mám častokrát dost těžké a přiznám se, že zrovna jeho jako autora moc nevyhledávám, nicméně v případě Diany rád názor změním.

Azzarello pracuje s mnoha postavami, opravdu dobře je usazuje do příběhu a ještě k tomu si je i oblíbíte. Stejně tak dobře funguje i jejich propojení, celková atmosféra a chemie. Navíc nyní narazíme i na pořádného záporáka, který mě zaujal a který konečně nepůsobí tuctově a nepostrádá myšlenku.

K té tuctovosti záporáka bych se ještě vrátil. Ona Azzarellova Wonderka je dost mýtická a není to žádné superhrdinské čtení, nýbrž akční fantasy. Pokud se tedy podíváme na záporáka z tohoto pohledu, tuctově na první pohled vypadá, každopádně po hlubším prozkoumání ihned víte, že zdání klame.

Záporák má dobrou motivaci, je osobitý a konečně se dostáváme z okovů těch klasických potížistů, které na nás DC neustále chrlí. Navíc právě ona žánrová odlišnost od zbytku New52 DC nás posouvá daleko od toho kam se běžně podíváme a proto je New52 Wonder Woman tak skvělým čtením, které si nesmíte nechat ujít.

Verdikt

Jestli z nějakého důvodu pořád někdo váhá, jestli New52 Wonder Woman stojí za ty prachy, ujišťuji ho v tom, že pokud teď koupí všechny tři knihy, tak je přečte jedním dechem a užije si to!

BBart
Děkujeme za spolupráci nakladatelství BB art, které se zaměřuje na překlady úspěšné světové beletrie (od thrillerů a detektivek až po romány pro ženy), naučných knih a komiksů. Své si zde najde každý čtenář ať už jsou jeho literární chutě jakékoliv. Nakladatelství také zajišťuje tisk kalendářů.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku