Nejmocnější hrdinové Marvelu 052: Cloak a Dagger

30. srpna 2018 jardoom Diskuze (1)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 052: Cloak a Dagger

Číst Cloak a Dagger v době, kdy je natočený stejnojmenný Marvelovský seriál, je přímo ta nejlepší možná doba. Díky seriálu, který je ostatně dost dobrý, se na čtení komiksu těšíte a máte velká očekávání, která u mě opadla ihned, když jsem zjistil, že se jedná o retro.

Knihy Dobrovský

Vždyť víte jak to s tím retrem mám, nicméně už tomu začínám pomalu přicházet na chuť a díky tomuto kousku jsem se dostal k cíli o kousek blíže. Nikdy asi nebudu retro nějak vyhledávat, ale komiksy jako je tento si rád přečtu kdykoliv.

Cloak & Dagger nabízí relativně nový a neokoukaný origin postav, ke kterým se nejspíš nikdy více nedostanete. Jejich příběh ale není čistým origin příběhem a možná bych řekl, že je to spíše samostatná akční záležitost, která se jako původní obeznámení s postavami tváří.

To nic nemění na tom, že je komiks dobrým čtením, na jehož kvality nedosahuje řada Marvelem upřednostňovaných postav, kterým se jako na běžícím pásu produkují béčkové scénáře. Cloak & Dagger ještě k této mass produkci nedošlo a tak tu máme béčkovou (možná i céčkovou) postavu, s velmi dobrým příběhem, za který by mohlo být rádo mnoho daleko známějších postav.

Není to nijak moc superhrdinské čtení, žádné obří momenty nečekejt. Spíše bych to přirovnal k městským hrdinským střetům jako u postav Daredevil, Jessica Jones či zbytku klasických Defenders. Možná i proto, že se to drží celkem při zemi, se tento komiks může líbit.

Netlačí na pilu, nesnaží se před vás předhodit nějaký mega moment, který vás má odvařit. Prostě si kniha jde za jasně daným cílem a to po předem určené cestě, ze které nevybočuje. Kdo hledá něco obrovského, ten to zde nenajde, ale pokud se spokojíte s poklidným čtením, které si na nic nehraje, tak určitě nenarazíte a čtení si užijete.

Verdikt

Cloak a Dagger jsou tedy příjemným překvapením, ve které jsem ani nedoufal. Nemůžu si stěžovat i když tam na pár chyb narazíte. V podstatě ale existují díla, která i přes těch pár chyb budete mít rádi a tohle je jedno z nich.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Poslední příspěvky v diskuzi

filozof Offline
filozof 03/09/2018 (3. září 2018)
nějak vám zmizelo hodnocení
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku