Fullmetal Alchemist: Ocelový alchymista 03

16. srpna 2018 jardoom Diskuze (0) 1 palec
Fullmetal Alchemist: Ocelový alchymista 03

Když Crew tuhle sérii oznámila, byl jsem strašně moc rád, protože tato leganda japonského umění zde prostě nesmí chybět. Nicméně hned po prvním dílu jsem byl celkem v rozpacích, protože jsem nechápal co je na tomhle tak legendárního.

Jenomže pak přišel druhý díl a já začal pozorovat malinké zlepšení. V druhém dílu jsem konečně viděl střípky něčeho, co mě utvrzovalo v tom, že tohle bude dobré čtení a tak jsem tomu dal šanci i potřetí a udělal jsem dobře.

Ocelový Alchimista je totiž ve třetím díle ještě lepší a ne jen o kousek ale rovnou o pořádný kus. Příběh se teprve rozjíždí a má to takovou pozvolnou a klidnou atmosféru. Nikam se nespěchá, autorka pomalu vypráví svůj příběh a nikde se nežene.

I tak ale umí udržet čtenáře napnutého a připoutaného u knihy, protože i když se nejedná o zběsilé čtení, nabízí mu neustále nové informace, které jsou pro příběh zásadní a které ukazují další směr tohoto dobrodružného příběhu.

Kniha navíc nabízí kromě akce a zajímavého děje také emociální stránku celé věci. Autorem je totiž žena a ta se projevit emoce nebojí. Manga je tím sice známá a není to ryze ženskou vlastností, nicméně v tomhle je Hiromu Arakawa více sebejištější a umí toho využít v tu nejlepší možnou chvilku.

Scénář je to co knihu táhne, protože zraje jako víno. Třetí kniha je zatím to nejlepší co nám tato série nabídla a věřím že příště to bude zase lepší, protože příběh nabírá na obrátkách a pořádně začíná míchat s kartami. Na začátku to vypadalo, že honda za kamenem mudrců bude docela jednoduchým a hlavně vtipným zážitkem, ale tento díl nás přesvědčil, že je to omyl a naše hrdiny uvidíme sáhnout si na úplné dno.

Kresba je zase vyváženější částí knihy. Tato manga nabízí čistou kresbu, bez nějakých extravagancí a přeumělkovaných efektů. Autorka nakreslí pouze to, co chce aby čtenář viděl a tak se nám do rukou dostává jednoduchá práce, ve které se nemůžete ztratit a vždy se v obraze zorientujete.

Verdikt

Série se teprve rozjíždí, ale pokud to takhle půjde dále, tak se máme na co těšit. Série je prozatím více vtipná, než akční, je ale dost dobrodružná a mám pocit, že se pomalu bude vytrácet většina vtipu, a dostaneme o to více akce.

7/10
Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší a zároveň největší komiksové nakladatelství v ČR. Už mnoho let poskytuje českým čtenářům světové komiksy česky a vydává svůj vlastní magazín Crew2 zaměřený na budování povědomí čtenářů o komiksech. Do pozornosti veřejnosti se také každoročně dostává svým vlastním festivalem Crwecon.

Pokud se Vám článek líbí, dejte palec nahoru.

Celkem 1 palec
RATing autora 25.0%

To se libí - spiderbat

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Sdílet článek

Článek týdne

Punisher MAX 01: Kingpin

Punisher MAX 01: Kingpin

Najdete nás na Facebooku