Nejmocnější hrdinové Marvelu 051: She-Hulk

18. srpna 2018 Elhonzo Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 051: She-Hulk

Někde na internetu jsem četl že She-Hulk je Deadpool, předtím než byl cool. A přesně tahle věta skvěle vystihuje tento komiks.

Knihy Dobrovský

She-Hulk v našich krajích není nováčkem. Objevila se ve spoustě týmovkách Avengers, v nějakém tom eventu, hostovačce a také jí v UKK vyšlo několik čísel z novější série od Dana Slotta (doporučuju mimochodem). Tato série z 80.let od Johna Byrnea nás vrací do jednoho z nejdůležitějších období této postavy. Není to sice její první série, ale určitě jedna z těch nejzlomovějších.

Byrne měl možnost se s She-Hulk blíže seznámit už když sloužila jako náhrada za Thinga v jeho runu na Fantastic Four. A tady s ní rozjíždí skutečnou hitparádu. Kdo se starých komiksů štítí tak tenhle vám musím jen a jen doporučit. Vůbec se to nečte jako komiks z 80.let a budete se divit jaké vtipné momenty tvůrci vymýšleli. Když byl Deadpool ještě na houbách tak She-Hulk čtenářům říkala co je čeká za pár čísel, zkracovala si cestu do práce prostě tím že přešla z panelu na panel a když se jí něco nelíbilo hezky od plic si to s Marvelem vyříkala.

Po stránce scénáře nemám co vytknout. Příběhy jsou zábavné, textu není zbytečně moc a až na dvojčíslo kde se prohánějí kamioňáci ve vesmíru (což bylo trochu moc 80’s i na mě) jsou i zajímavé. Stejně parádně je na tom i kresba, hlavně proto že i tu dělal Byrne sám. Byrne patří k mým oblíbeným kreslířům před rokem 2000 a tady zase předvádí skvělou podívanou. Jeho She-Hulk je sexy, akce má správný náboj a práce s panely a boření čtvrté stěny je na jedničku.

Verdikt

Vzato kolem a kolem, komiksu nemám co vytknout. Je to jeden z těch vzácných komiksů který nestárne a užije si ho i dnešní čtenář. Jedinou vadou na kráse jsou vtipy, které jsou dnes už buď moc staré a nebo se (díky překladu) objevují narážky na věci ze současnosti. Vůbec se nebudu bránit tomu abych to někdy v budoucnu dočetl celé.

O autorovi

Elhonzo
Elhonzo

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku