Rocket 02: Tahání za ocas

4. srpna 2018 S4TW Diskuze (0)
Rocket 02: Tahání za ocas

Minulý týden nás poučil o tom, že nás vlastní minulost může velmi rychle dohnat, proto je dobré myslet při našem jednání, hlavně tom internetovém, myslet i na budoucnost. Ano, napsal jsem tuto větu jen kvůli tomu, abych zmínil jméno James Gunn. Je to hlavní mozek filmových Strážců a zaslouží si být zmíněn, když nás čeká recenze komiksu, o jedné postavě z této netradiční grupy.

Knihy Dobrovský

Mýval Rocket, kterému sekunduje strom Groot, patří mezi hlavní baviče týmu. Tudíž jako čtenář předpokládám nálož vtípků, srandy, zábavy, odreagování, no prostě nečekám žádné vážné, filozofické dílo, které přemítáme nad smyslem bytí. Tohle se do jisté míry povedlo, kniha je vskutku jednoduchá odreágovačka, akorát ten humor není úplně nejsilnější stránkou.

Příběh je rozdělen na tři části. První se odehrává na zmrzlé planetě, kde po souboji utrpí Groot vážné zranění a Rocket se ho vydává zachránit. Za mě se jedná o nejlepší část knihy. Fajnové prostředí, tajemné vedlejší postavy, emotivní příběh. Ironií je, že se jedná asi o nejvážnější kapitolu.

Druhá část je náhled do budoucnosti, jak by to mohlo vypadat. Takové menší Marvel What If?. Hostuje tu Iron Man, což je fajn, je to dost akční, má to spád, ale vlastně je to celkem o ničem. Finální kapitolu jsem očekával nějakou zápletkovou, nechci říkat pecku, ale minimálně silný zážitek. Bohužel konec mi přišel lehce odbytý a uspěchaný.

Když to vezmu celkem kolem a kolem, tak se dílo možná až zbytečně snaží netvářit jen jako parodie, komedie či čistá zábava. Je pravda, že v první příběhu to ještě jakž takž funguje, ale poté jsem se začal lehce nudit a úsměvných situací bylo na můj vkus hrozně málo.

První kniha měla takové to kouzlo, které se asi už nepovede úplně zopakovat, i když se veze na stejné vlně. Jsou to takové vesmírné jednohubky, kdy Rocket navštěvuje různé světy, potkává všemožná stvoření, do toho se snaží hláškovat, ale Skottie asi má jiný styl humoru, než já.

Nejzábavnější a vlastně i nejvtipnější na celé knize je kresba. Především Andrade mě dostal, především jak dokázal vystihnout chladné klima a mrazivou atmosféru. Místy kresba působí, jak kdyby byla kreslená vodovkami a má takový obrazový nádech. Užil jsem si jí hodně. Parker není o moc slabší, ale jeho kresba už je taková ta typický dětsky vtipná, parodující malůvka. Nicméně ani on nezklamal.

Kniha se čte svižně, nejsou zde zbytečné monologové či dialogové vaty, které brzdí tempo. Je zde akce, sice málo, ale i pár vtípků, krásné planetární scenérie, což podtrhuje velmi zdařilá kresba. Zápletky jsou dost jednoduché a předvídatelné, poslední dokonce uspěchané a nevygradovaná. Snad se příště povede víc pobavit a rozesmát čtenáře.

Verdikt

Jako oddechovka funguje tohle dílo docela slušně. Dost knihu zachraňuje parádní kresba, především z ruky Andradeho. Už to nemá takové čaro, jako měl první díl. Většina vtipů mě minula obloukem, tudíž nemohu říct, že bych se vyloženě bavil. Tempo je naštěstí svižné, tudíž se dobře kniha čte. Ale hlavně ten vizuál, ten to dost zachraňuje, jinak bych knihu bral jako lehký podprůměr.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku