JLA: Svoboda a spravedlnost

2. srpna 2018 jardoom Diskuze (3)
JLA: Svoboda a spravedlnost

Co udělat v době, když jedno nejmenované nakladatelství celkem pravidelně nabízí velkoformátovky, které sběratelé komiksů milují, a tím si v konkurenčním boji odvádí fanoušky do svého krámu? No přeci vydat ještě větší komiks, nad kterým bude slintat i Rabeus Hagrid, v jehož rukou bude tento komiks pořád vypadat obrovsky!

Knihy Dobrovský

Přesně tohle se stalo a proto tu máme naprostou lahůvku jménem JLA: Svoboda a spravedlnost. Alex "Ku*va" Ross je tady a to v megaobřím formátu, který se většině pozemšťanům ani nevleze do knihovny.

Má tato kniha plusy? Snad všechny! A co mínusy? Vůbec žádné!

Samozřejmě nechceme aby tato recenze vypadala jako opěvná óda na Crew nebo JLA, nicméně v tomhle případě to prostě jinak nejde. Komiks totiž nabízí bezvadný zážitek a to po všech stranách. Ať jde o kvalitní příběh, perfektní uměleckou kresbu a nebo úžasné velkoformátové vydání.

Ačkoliv má kniha necelých sto stran, což znamená velmi krátké čtení, je bezvadné na tohle koukat. Každou stránku budete doslova hltat očima a sledovat každý její kousek. Takže i když je kniha teňounká a má jen pár stránek, strávíte u ní dost času jen díky podrobnému zkoumání kresby a užívání si toho uměleckého kousku.

Příběhově se kniha řadí k těm průměrnějším DC zástupcům, ale i když při čtení narazíte na pár nesmyslných rozmluv mezi jedinci, nebo několik slepých míst v příběhu, kresba tyhle nešvary zastíní a vy je tím pádem při prvním čtení nevnímáte. 

Vypíchnout bych nejspíš měl Rossovu snahu ztvárnit hrdiny lidské. Jeho styl kresby umožňuje čtenáři náhlédnout na hrdinu jako na člověka, jehož prací je obléknout si kostým, stát se tak hrdinou a jako hrdina zachránit svět. Nyní tomu opět nebylo jinak

Stejné to bylo s příběhem, jehož autor, Paul Dini, se naladil na Rossovu kresbu a nabídl lidstější pohled na celou problematiku zkázy, konce světa a hrdinských činů. Přecijen příběh pojednává o smrtelném viru, který se šíří světem a zachránit jej mají hrdinové. Tudíž se dostáváme do bodu, kdy konečně svět nechce zničit nějaký intergalaktický záporák vlastnoručně.

Čtenář díky této knize dostane obrovský zážitek a hlavně vyjímečný milník DC v nadstandardním formátu, který se tu znovu již neobjeví (nejspíš). Proto by si to neměl nikdo nechat ujít . Vše na co v knize narazíte si vychutnáte a mluvím hlavně o monumentálních dvoustránkách, ve kterých Rossova kresba obrovsky vyniká a na které vás lákám ukázkami v této recenzi.


 

 

Verdikt

Je barbarské tomuto kousku udělit jakoukoliv známku, ale i tak musím a hodnotím tak jak hodnotím. Kdo to neuvidí na vlastní oči, ten nám to prostě neuvěří, ale tohle je jednoduše něco, co musí každý mít. Pláštěnkář, milovník umění, milovník DC i fanoušek Marvelu, který si zamiloval Zázraky.. Tahle kniha má obrovskou cílovku a líbit se musí opravdu každému

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Poslední příspěvky v diskuzi

TonyT Offline
TonyT 03/08/2018 (3. srpna 2018)
Ok. Dík
jardoom Offline
jardoom 03/08/2018 (3. srpna 2018)
Knihu určitě můžeš číst naprosto samostatně. Ostatně, nedávalo by smysl vydat něco v tak obřím formátu, pokud by to samostatně nedávalo smysl. Při čtení jsem více méně nenarazil na něco, co by mi kazilo dojem z knihy tím, že bych nevěděl o čem je řeč. Co se naší...
TonyT Offline
TonyT 03/08/2018 (3. srpna 2018)
Mám takový dotaz, dá se tento svazek číst samostatně, i když ostatní komiksy od DC a to zejména ty nové vůbec nečtu... PS: a z trochu jiného soudku, všiml jsem si že by to chtělo aktualizovat komiksy v databázi, aby si je člověk mohl přidat do sbírky. Vidím že chybí komiksy...
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku