Znovuzrození hrdinů DC - All-Star Batman 1

27. července 2018 jardoom Diskuze (0)
Znovuzrození hrdinů DC - All-Star Batman 1

Opět se hlásíme o slovo a tentokrát si chceme popovídat o dalším Znovuzrozeném komiksu, který u nás vyšel. Řeč bude o dalším Batmanovském příběhu z jeho další série, která se nazývá All-Star Batman.

Knihy Dobrovský

Batman je postava, se kterou se v rámci Znovuzrození setkáváme velmi často a když se podíváte pořádně, tak zjistíte, že se mu věnuje nejvíce prostoru a doposud je to v rámci této série již čtvrtá jeho kniha a to jsme teprve na začátku. Možná se tedy proto ptáte, co přináší tento komiks nového?

Slavný Scott Snyder a ještě slavnější John Romita jr. jsou jistě velkým lákadlem k přečtení tohoto komiksu, ale narovinu říkám, že já si užil jen Romitu. On je totiž geniální kreslíř, který již nesčetněkrát předvedl své kvality. Pamatuji si, když jsem psal první recenzi pro tento web (to už je sakra dávno, pche) a byl to Millerův a Romitův Daredevil. Už tehdy jsem měl Romitovu kresbu velmi rád, protože vždy nabídla naprosto jiný zážitek.

Nyní je Romita naprosto stejný, jako před více než dvaceti lety, kdy pracoval na zmíněnem Daredevilovském Roku jedna. Maskovaní mstitelé mu sluší a Batman je v jeho podání jedinečný. Temný rytíř a každý jeho šrám je v podání Romity velmi věrohodný a už jen tohle prostě knihu zvedá na absolutní špičku Rebirthu.

Nebudu troškařit a za mě říkám, že je toto nejpěknější vizuál v celém Crwáckém a BB/arťáckem Rebirthu, který byl doposud vydán. Je to prostě kouzelný Romita, který perfektně zvládá akci, bravůrně pracuje s proporcemi postav, skvěle je zasadí do kompozice a dodá tomu všemu duši. Dobrý je také koloring, který je pomyslnou třešničkou na dortu a díky kterému Batman vypadá temněji. 

Strhnout body musím za Dukea Thomase, který v podání Romity vypadá jako hojekový forward v motorkářské helmě. Nicméně tohle asi není problém samotného Romity, ale spíše již hotového a přebraného konceptu, který on jen překreslil do svého vizuálu, který dal hranatým proporcím vyniknout.

Větší problém mám ale se Snyderem, který se sice snaží přijít s něčím novým a opět velkolepým, nicméně zase přináší to, na co jsme u něj zvyklí. Ničím nepřekvapil a jen na Batmana poslal partičku jeho starých protivníků. Vybral sice ty lepší záporáky, každopádně v jeho podání nepůsobí tak, jak by mohli a působí to tuctově.

Verdikt

Tomuhle říkám nevyužitý potenciál. Kniha je fajn, rozhodně jsem rád, že se mi dostala do rukou, jenže nevím jestli bych byl stejně nadšený, kdyby ji nekreslil Romita. Snyder si píše pořád to svoje a i když to jsou dobré práce, problémem je, že jsou jenom dobré a všichni víme, že zrovna on má na víc.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku