Nejmocnější hrdinové Marvelu 050: Ant-Man (Scott Lang)

22. července 2018 S4TW Diskuze (0)

Budu dobrý táta. Zvládnu to? To bych řekl.

Nejmocnější hrdinové Marvelu 050: Ant-Man (Scott Lang)

Pod pseudonymem Ant-Man si většina komiksových fanoušků vybaví osobu Hanka Pyma. Ano, je pravdou, že film z MCU Ant-Man toto dost změnil, jelikož, stejně jako v tomto komiksu, se v kostýmu milovníka mravenců objevuje Scott Lang. Bezesporu obě tyto postavy jsou významné pro historii Ant-Mana, o tom kdo víc a kdo méně ať se přou jiní. Jelikož Hanka jsme v NHM již měli, tak teď si dáme Scotta.

Knihy Dobrovský

Na začátek bych chtěl připomenout jednu významnou věc. Především je to významná věc, respektive osoba, která je neustále spjatá se životem pana Langa. Je to jeho dcera. Hrála významnou roli ve starších komiksech, hraje významnou roli v moderních komiksech a ve filmu to pořád byla nejdůležitější osoba v jeho životě. Jedná z prvních definicí Scotta Langa totiž je, že je to otec.

Taky je to bývalý kriminálník, Avenger, ale především superhrdina. Zajímavé na něm je, že si prošel dlouhou cestou, než se stal opravdovým hrdinou, ale hlavně pořád zůstal tak nějak lidský, neobyčejně obyčejný. To bude možná ten důvod, proč se jedná o takového sympaťáka se kterým nemáte problém se sžít.

Ale nechme definic a psychologických rozborů, vás určitě zajímá, jaký je komiks jako takový. Retro část je nadprůměrně dobře napsaná, ostatně jsou je to již konec sedmdesátých let, kdy se vynořovali talentovaní scénáristé, jako byl třeba právě Michelinie, kteří vnášeli do komiksu více uvěřitelnosti, dramatičnosti a snažili se, aby to vypadalo dospělejc. To se povedlo i zde.

Je to dospělejší retro, ač samozřejmě nechybí notná dávka supráctví. Je to jistým způsobem i rodinné drama, kdy se otec snaží zachránit dceru a je schopný pro to udělat vše. Jak jsem zmiňoval dříve, Scott je sympatický charakter, fandíte mu. Ovšem nejsilnější stranou příběhu je kresba. Stačí říct dvě slova - John Byrne. Excelentní práce, parádní hraní si s velikostmi, perspektivou, výborné akční scény, uvěřitelné emoce. Prostě krása.

Na novější část jsem se hodně těšil. O FF jsem předpokládal, že se do jisté míry jedná o nadsázku s takovým dětským, naivním nádechem. Vlastně jsem se moc nemýlil. Dost jsem si všiml i toho, že se jedná o takovou poctu nejstarším příběhům Fantastic Four, kdy se snaží krásu či absurditu této doby zakomponovat do moderního komiksu. Opravdu je to z toho dost cítit.

Příběh není špatný, ale bohužel to hlavní, co se zde rozehraje, nedojde zdaleka svému finále a my tak zůstáváme opuštěni někde uprostřed. Z toho důvodu se prostě nedá vynést finální verdikt. Je to trochu spletité, zamotané, velkou výhodu budou mít pravidelní čtenáři Fantastic Four. 

Charaktery jsou dobré, ač ne excelentní. Je sranda sledovat interakci superhrdinů s podivnými dětičkami, jak se o ně snaží starat a vycházet s nimi. Je zde spousta dramat a úsměvných situací. Vlastně je to takový akční komedie. Má to své kouzlo, ale dokonalost to určitě není.

Co mi přišlo hrozné byla kresba. Fakt mi to místy přišlo, jak když poloamatér kreslí v malování. Jasný, je to styl, je to tak kresleno schválně, ale je to prostě nehezké. Často dost špatná perspektiva, nepřirozené obličeje, nepřirozená velikost a tvar rukou, divné pohyby. Ale k atmosféře komiksu se to vlastně docela hodilo

 

Verdikt

Tohle je vážně hrana mezi 6 a 7. Retro mi přišlo velmi dobré, krásně nakreslené. Moderní část je naopak hodně zvláštní, na klasické marvelovky dost netradiční, ať už stylem psaní či kresbou. Kresba mi dost nesedla, příběh je až moc otevřeně neuzavřený. Postavy celkem fajn. Prostě ne, je to lehký nadprůměr, asi bych to dokázal dát znovu, ale byly zde daleko lepší kousky.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku