Nejmocnější hrdinové Marvelu 049: Spider-Woman

17. července 2018 jardoom Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 049: Spider-Woman

Přiznám se, že né vždy otevřu knihu z této série po dobrém. Častokrát tomu předchází hodiny přemlouvání, hysterický pláč a občas váhám nad sebevraždou. V případě Spider-Woman to ale nebylo vůbec zapotřebí, protože tenhle komiks je něčím, co se Marvelu prostě povedlo.

Knihy Dobrovský

A jinak to ani nemohlo dopadnout. Hvězdná kombinace Maleeva a Bendise se totiž v minulosti již osvědčila a řeč není o ničém jiném, než o slavném Muži beze strachu, který je tím nejlepším superhrdinským čtením, které se mi kdy dostalo do ruky.

Pravdou ale je, že je Spider-Woman naprosto jiným čtením, které ale kvalitativně nezaostává. Každý tady by měl nejspíš vědět, o čem byl Man Without Fear, a je tedy všem jasné, jaké zbraně používají jeho autoři. Nyní jinak pracuje pouze Bendis, který se chopil scénáře naprosto jinak a to i napříč jeho celou historií.

Nicméně pořád je to ten Bendis, který se snaží zaujmout hlavně tou ponurou atmosférou, která poukazuje na to, že každý hrdina má své vlastní démony (já vím, otřepaná fráze Tonyho Starka), díky kterým se mu dvěře k normálnímu životu zavírají. Tohle už si Bendis nacvičil také u jeho práce s Marvelovskou Jessicou Jones, kterou mi tohle trochu připomnělo, jak už jsem ale řekl, rozhodně sám sebe nevykrádá a dodává tomu hodně jiných vlastností, které vás o tom přesvědčí.

Maleev předvedl to, v čem je prostě nejlepší a to zvedá celý zážitek ze čtení, které přesně pasuje k temnějšímu příběhu Bendise. Viděl jsem hodně Maleevových prací a miluji jeho akvarelovou techniku, ostatně hlavně on a Mignola mě samotného k práci s akvarelem dostali, takže možná proto jsem s jeho pracemi tak spokojen. Nyní tomu není jinak a Maleev opět překováná sebou nastavené hranice.

 

Verdikt

Do Spider Woman určitě jděte, protože neprohloupíte. Pokud máte rádi ponuré příběhy, a pokud jste fandové Bendisova Daredevila, je tohle jistá volba a musíte to prostě přečíst. Pro zbytek lidí to možná bude nedoceněná kniha, ale třeba v ní někdo najde zalíbení.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku