Útok Titánů 15

11. července 2018 jardoom Diskuze (0)
Útok Titánů 15

Tato relativně mladá série, která zde vychází teprve od roku 2014, má v oběhu již patnáct dílů a Crew již připravuje díl šestnáctý. Celkem to letí, že jo? Nicméně na recenzi patnáctého dílu se ještě nedostalo, takže chybu napravujeme a přinášíme ji teď.

Knihy Dobrovský

Série jménem Útok Titánů, od které člověk čeká akci, se paradoxně poslední dobou přestává stávat tou akční ikonou, která vyvražďuje masy lidí, kteří bojují o život s lidozřavými monstry. Ačkoliv tohle opakuji téměř v každém článku o tomto počinu, série se houpe na vlnách a jednou je tu plno akce, poté je ji méně a hned v dalším díle není vůbec žádná. Takhle se to houpe dál a dál a nyní jsme v té části vlny, kde akce úplně chybí.

Jenomže když tohle sledujete, začnete na sobě pozorovat, že vám akce vůbec nechybí a užíváte si to, co Hadžime Isajama staví. Staví příběh, jehož veškeré části vás dostávají do kolen. Staví příběhové linky, které vás zajímají a bez kterých by vás další čtení zklamalo. Autor vás nechává napnuté a vy sledujete, že to napětí neutichá a spíš naopak graduje. 

Navíc zrovna Hadžime je ten člověk, který nechá napětí vystoupat strašně vysoko a poté ho nechá spadnout tím, že knihu zavřete na poslední stránce. Tohle prostě umí a tenhle díl je toho důkazem. Díl se obešel bez jakékoliv důležité akce a je stavěn na rozhodnutích, činech a reakcích.

Každé slovo které padlo, bylo důležité a vy jej nemůžete přehlédnout. Tento díl ukazuje, jak je důležité být pozorný. Čím více vnímáte, tím více vás tato kniha usadí do židle a vy jen čtete. Hadžime tentokrát vše vsadil do rukou "vedlejších postav", protože se zde "hlavní postava", tedy Eren, skoro vůbec nevyskytuje.

V uvozovkách mám tato slova protože jsem si uvědomil, že Eren opravdu není jednoznačně tou hlavní postavou, kolem které se všechno točí a která by vás měla zajímat. Ano, je zásadní a opravdu všichni ostatní na tuto postavu ukazují prstem, nicméně se už mnohokrát ukázalo, že vedlejší postavy mají tak obrovskou roli, že by bez nich byla série poloviční a vlastně ani nevím, kam by vůbec došla.

Hodně kladně hodnotím to, že se konečně Hadžime Isajama rozpovídal o tom, co chceme vědět od samého začátku série. Každopádně zas tolik toho neprozradil a tak si na další nášup musíme počkat do dalšího dílu. Navíc samotný konec knihy na pokračování perfektně láká, takže si ho prostě nikdo nesmíme nechat ujít.

Verdikt

TEN KONEC! TEN KONEC! Tohle prostě chcete. Patnáctý Útok Titánů ukazuje, že má série stále co ukázat a že pořád umí překvapit. Tohle je prostě série, která si zaslouží vaší pozornost, takže neváhejte a pusťte se do toho!

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku