Batman: Ticho

12. června 2012 Morzael Diskuze (2)
Batman: Ticho

V Batmanově městě, Gotham City, se děje něco divného. Temný rytíř stojí proti někomu, kdo využívá jeho slabiny a jeho soupeře tak jako nikdo předtím. Kdo je tajemný protivník? Nový hráč nebo starý hráč s novými triky? Gotham City prostoupí ticho...

Knihy Dobrovský

Temného rytíře z Gotham City nemusím asi nikomu dlouze představovat. Nejspíš každý již slyšel příběh o Batmanovi a jeho věčné válce se zločinem. Do centra jedné takové bitvy se dostáváme i v tomto příběhu.

Vše začně obyčejným únosem chlapce z bohaté rodiny, v Gothamu nic nového. Jenže tenhle únos dal dohromady Batmanův starý soupeř Killer Croc, který nikdy na rozumné uvažování moc nebyl. Největší detektiv světa proto už tuší, že vítr nejspíš fouká z jiného místa. 

Věci ovšem naberou mnohem horší scénář než by si Batman dovedl představit. Někdo učí jeho staré soupeře novým trikům. Někdo, kdo má hodně informací. Je to nějaký nový hráč, nebo starý hráč s novými fígly? Aby na to Batman přišel, bude muset porazit své staré soupeře, své emoce a osobní démony, ba dokonce i staré přátele. Může ještě Bruce Wayne něčemu v tohle světě věřit? 
Tento svazek, původně rozdělen do dvou, představuje všech 12 komiksů příběhu Batman: Hush (jedná se o komiksy Batman #608-619). Ilustrován je kompletně Jimem Lee a napsán Jephem Loebem. 
Když jste kdysi hledali recenzi na původní vydání Batmana: Ticho u nás, často jste se setkali s větou: "Jednou za čas se sejde scenárista a kreslíř, aby vytvořili příběh, a místo toho stvoří něco víc." Tato věta, dle mého názoru, naprosto vypovídá o kvalitě tohoto díla. Tito dva vynikající umělci Vás zavedou do světa Batmana, který Vám vezme dech. 
Jeph Loeb obratně využívá svou dlouholetou praxi v psaní Batmanových příběhů a zapojuje mnoho známých postav. Můžete se těšit například na Huntress, Jokera, Jima Gordona, Ras al Ghula nebo třeba Supermana. Velmi důležité ale je, že dokáže každou postavu náležitě do příběhu zapojit. Každý zde proto sehraje svou nezbytnou roli. Ale i přes takto bohatou paletu charakterů jsou zde vysvěleny jejich motivy a důležitost v Batmanově mytologii, takže se ani nováčci neztratí.  
Druhou půlku díla, a sice kresbu, má na starosti oceňovaný Jim Lee. Myslím, že každý sám posoudí um tohoto skvělého umělce a dokonalost jednotlivých kreseb. Temný Batmanův svět tu kontrastuje s křiklavě barevnou paletou jeho soupeřů, to je věc, která přivádí nejednoho Batmanova fanouška k extázi. Hrdinové vypadají epicky, padouši démonicky a dámy v jejich těsných oblečkách velmi smyslně.  
Všem dlouholetým fanouškům Batmana i komiksovým nováčkům vřele doporučuji. Připravte se zažít cestu do světa Temného rytíře, která tu dlouho nebyla a nejspíš nebude. 
Výborný scénář a nádherná kresba
Velké množství postav nováčka nenadchne

Verdikt

Batman: Ticho je jedním ze stěžejních komiksů mytologie Temného rytíře. Pro fanoušky Batmana a superhrdinských komiksů je téměř povinností si toto dílo přečíst. Výborný scénář podtržený nádhernou kresbou je pastvou pro oči. Epický příběh, který rozhodně stojí za přečtení.

Comics point
Za spolupráci děkujeme síti prodejen Comics Point, která přináší komiksovým čtenářům všechny díla od velkých komiksových nakladatelství ČR a proslavené anglické komiksy. Mimo to nabízí svým zákazníkům různé předměty s komiksovou, filmovou a knižní tématikou. Prodejny Comics Point se za dobu svého působení staly Mekkou fanoušků komiksů po celé zemi.

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Poslední příspěvky v diskuzi

Morzael Offline
Morzael 14/06/2012 (14. června 2012)
Souhlasím, Krypto tam fakt byl totálně navíc :-), asi nějakej úlet :-D
vafliik Offline
vafliik 13/06/2012 (13. června 2012)
Jojo, Ticho je luxusní. Musim říct, že i kamarádi co komixy nemusej (resp. si pohrdavě ťukaj na čelo, když se jim snažim o komixech něco vyprávět) uznali, že tenhle má něco do sebe. Samozřejmě ho teda nepřečetli, ale při prolistování uznale pokyvovali hlavou :) Jim Lee je...
Minotaur.cz