Zemřel komiksový kreslíř Steve Ditko

7. července 2018 jardoom Diskuze (0) Bez palce
Zemřel komiksový kreslíř Steve Ditko

Svět nyní obletěla smutná zpráva. Před pár dny, přesněji 29. 6 byl Steve Ditko ve svém bytě nalezen mrtev. Podle soudního znalce tam tělo leželo několik dní. Příčina smrti se zatím vyšetřuje.

Steve Ditko byl obrovským mužem komiksu a zejména pro Marvel, pod kterým se Stanem Leem vytvořil postavy jako je Spider-Man či jeho úhlavní nepřítel Doctora Octopus. Tohle samozřejmě nejsou jediné Ditkovy zásluhy. Tento muž pracoval na téměř patnáctistech komiksech a to nejen jako kreslíř, ale i cover artist a častokrát také fušoval scénáristům do řemesla a přepracovával jejich prace tak, aby je dovedl k dokonalosti.

Jeho odkaz pro komiks se točí také kolem práce na postavách jako je Doctor Strange, Captain  Atom, Hawk & Dove či Blue Beetle. Ditko, který se narodil 2. Listopadu 1927 nás tedy opustil jako  devadesátník.

Pokud se Vám článek líbí, dejte palec nahoru.

Celkem Bez palce
RATing autora 24.9%

Líbí se Vám článek? Tak neváhejte a dejte palec nahoru. Díky RATingu zjístíme, jakého autora si nejvíce vážíte a jaké články se Vám nejvíce líbí.

O autorovi

jardoom
jardoom

Lidé nechápou, proč v dnešní době čtu knihy. Smějí se mi, že nežiji svůj život a hledím na cár papíru. Jenomže neví, že to dělám proto, abych během svého života stihl prožít životy tisíců.

Sdílet článek

Článek týdne

Nejmocnější hrdinové Marvelu 058: Jessica Jonesová

Nejmocnější hrdinové Marvelu 058: Jessica Jonesová

Najdete nás na Facebooku