Comics Centrum chystá Drákulu

12. června 2018 jardoom Diskuze (0) Bez palce
Comics Centrum chystá Drákulu

Znáte takový ten pocit, kdy máte knihovnu plnou věcí, které jsou rozečtené ale nebaví vás, nebo je máte dočtené ale až tak vás to nechytlo a více méně hledáte něco, co by vám dopřálo nepoznané. Proto hledáte novinky, které vám přesně tohle dopřejí.

Jenomže častokrát nevíte, že nepoznané vám nemusí dopřát jenom nejnovější mainstreamovky a tímhle se řídí Comics Centrum, které příští rok vydá komiks, který je nyní již 26 let na světě.

Mluvíme o komiksu, který v roce 1992 (můj rok narození, ach to je let) původně vydalo nakladatelství Topps Comics, které ještě o 4 roky pozděj ukončilo svou činnost. Mluvíme o komiksu, který vychází z Bram Stokerova gothického románu o Drákulovi. Dílo na kterém pracoval veliký Roy Thomas a té doby ještě ne moc známý Mike Mignola.

Mnoho z vás zná Stokerova Drákulu filmově a to ze snímku který byl natočen téhož roku, co vyšel komiks, o kterém se nyní bavíme. Tento filmový Drákula je jedním z nejlepších upírských snímků vůbec a co se týče samotného Drákuly, neznám libovější podívanou. Je to jistě dobovka, ale člověk si ji i přesto vychutná.

Podobně by to mělo být s tímto komiksem, který byl v té době tak dobrý, že se o 12 let později samotný Marvel pokusil o jeho omlazení, a pod stejným scénáristou, leč jiným kreslířem, vydal jeho obdobu. Topps Comics totiž nebyl nijaký tahouu komiksového průmyslu a tak po jeho dílech nebyla velká poptávka. Marvel tedy v domění, že je tohle téma za všechny prachy, povolal Roye Thomase, a nechal ho na tomhle pracovat znovu ale jinak.

Nicméně neúspěšně. Proto tedy platí, že co se hororu týče, je Mignolova kresba vždy tou pravou. Pokud jste navíc fanoušci onoho již zmíněného filmu, tak je tohle něco přesně pro vás, protože komiks vyšel jako oficiální adaptace filmu, takže více méně můžete očekávat, že příběhově nemůžete narazit. Jde tedy jen o to pořádně si vychutnat kresbu Mikea Mignoly, který už v té době měl Hellboye v hlavě a již kreslil a maloval tak, jak ho známe nyní.

Co očekávat, to už tedy víte. Doufám, že tohle příjde hodně z kraje roku 2019 ať nemusíme dlouho čekat, protože tohoto čtyřsešitového krasavce prostě chcete přečíst a neměl by vám v knihově chybět, ať už jste či nejste fanoušci hororu, gothiky, drákuly či Mignoly.

 

Pokud se Vám článek líbí, dejte palec nahoru.

Celkem Bez palce
RATing autora 25.0%

Líbí se Vám článek? Tak neváhejte a dejte palec nahoru. Díky RATingu zjístíme, jakého autora si nejvíce vážíte a jaké články se Vám nejvíce líbí.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Sdílet článek

Článek týdne

Skalpy 09: Zatni pěsti

Skalpy 09: Zatni pěsti

Najdete nás na Facebooku