Nejmocnější hrdinové Marvelu 045: Mýval Rocket

7. června 2018 jardoom Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 045: Mýval Rocket

Rocketa ma každý rád, s Rocketem ja každý kamarád. Tedy pokud nejste terčem jeho posměchu a trapných vtípků. No a nebo pokud Vám není 10 let, a vy už nejste úchylní po malejch a dost chlupatejch stvořeních.

Éra malých a chlupatých hraček jménem Furby je dávno pryč a tak přišla řada na Rocketa a jeho komiksy. No a protože Marvelovský filmový vesmír tuto postavu všem zpřístupnil, začalo se o něj zajímat více lidí, kteří si o něm chtějí něco málo přečíst. Jenže pak chytí do ruky tuhle červenou srágoru a zájem je ihned pryč.

Knihy Dobrovský

Komiks je prostě velkým zklamáním snad pro každého. Já osobně sbírám NHM ze dvou důvodu. Prvním důvodem je recenzní povinost a druhý důvod je ten obrázek na rubu knih, který v knihovně nevypadá vůbec špatně. Jenomže chtíč po obrázku mnohým čtenářům mění pohled na jednotlivá díla. Respektive, tenhle náš chtíč dovoluje hlavounům Hachette nacpat do jejich série hlouposti, jejiž licence není vůbec nákladná a tak na tom pak trhnou balík.

Jednou chytíte do ruky skvělý komiks, který vám otevře oči a pohladí vás na vaší komiksové duši, a jednou zase chytíte brak, který vás nestačí překvapovat svou blbostí. V případě této knihy je to bohužel ten druhý případ, a co je horší, zklamou i ostřílená jména.

Pro mě konkrétně byl lákadlem, k okamžitému přečtení, Mike Mignola, který ve svých komiksových začátcích pracoval na téhle ptákovině. Nutno podotknout, že už tehdy jeho dílo stálo za povšimnutí, ale i tak to bylo ještě hodně daleko od toho, co předvádí s příchodem Hellboye.

Kresba je tedy průměrná, místy dost chaotická a naprosto jiná, než ta, kterou u něj vidíme teď. V panelech se ztrácíte a ta jeho kouzelně jednoduchá vizualizace každé scenérie nyní nefunguje. Podobné je to i s příběhem, který vás sice překvapuje svou dravostí a šílenou akcí, nicméně je to ptákovina na Ntou, která ve výsledku nedává moc smysl a jediná věc, která se vam může líbit je to, jak je to trhlé.

Bohužel tahle trhlost je na úrovni prvního stupně základní školy, takže je to pro většinu čtenářů za hranou toho, co mohou opravdu dočíst.

Verdikt

Radím všem, že na křečka je nejlepší se z vysoka vysrat, a pokud seberete odvahu a pustíte se do toho, tak nic moc nečekejte, prostě si jen zmapujte, jak blbej život může mít výsledek genetických hrátek. Prostě pokus, omyl

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku