Znovuzrození hrdinů DC

28. května 2018 jardoom Diskuze (0)
Znovuzrození hrdinů DC

Když nám dvě největší česká komiksová vydavatelství oznámila, že se společně pouští do DC Rebirthu, byla určitě většina fanoušků DC velmi ráda. Pak tu je ale určitě skupina lidí, která trochu oplakala, že to znamená konec New52 u nás. Jenže ať je to tak či onak, na své si příjdou obě tyto strany.

Knihy Dobrovský

Na jednu stranu ono slovo "rebirth" neboli "znovuzrození", které si hodně lidí může vyložit jako restart, přináší příslib toho, že tato série zaujme i naprosté nováčky. Kdo už o tomhle slyšel, tak jistě ví, že je to restart tak z poloviny, a kdo se do toho podíval hlouběji, tak zjistil že se o žádný restart nejedná a mluvíme spíš o návratu ke starým kořenům.

Pokud se tedy budeme na tuhle sérii dívat takhle, je vše v naprostém pořádku, protože úvodní komiks udělá každému čtenáři guláš snad ve všem, co si doposud o DC myslel a bordel bude i ve všem, co má načteno.

Nutné je dodat, že nováček se ztratí určitě, čtenář DCčkem políbený bude zmaten a musím říct, že i aktivní DC fanatik bude mít v některých částech komiksu několik otázek. Mám ale pocit, že tohle je přesně to, co má tenhle úvodní mini book vyvolat.

Příběhová linie se vlastně točí kolem všech klíčových momentů, které nás čekají, nicméně aby je bylo poznat, musí čtenář číst pozorně a nehltat to jako běžný mainstream. Svazek je naprosto bez akce ale i tak má obrovské tempo. Mluvit můžeme o velmi divném, leč poutavém začátku, kterým nás provede Flash.

Ten vás ale vede za ruku krajinou, kterou máte znát a kdo ji nezná, ten si bude připadat jako v autě ve dvouset kilometrové rychlosti. Vše tedy bude rozmazané a nic si nebude pamatovat. Problém je, že autor vychází z toho, že to o čem mluví budete znát, protože všechno se vším souvisí. Pokud neznáte, máte prostě smůlu a největší smůla je v tom, že jelikož zde hodně kličového od DC nevyšlo, většinu tedy nezachytíte.

Naštěstí pomocnou ruku podává samotný konec knihy, kde najdete hned několik vysvětlivek. Nicméně je to záchrana dost chabá, protože by bylo zapotřebí vypsat některé věci malinko více podrobněji. Nicméně v rámci možností je tohle lepší než nic.

Tohle je ale běh na dlouhou trať a i když tu začnou vycházet samostatné Rebirth série jednotlivých hrdinů, tato kniha bude pro čtenáře pochopitelná až za dlouhý čas. Nicméně podle toho, co mám zatím načteno v originále, bude o to větší paráda, až všechno začne zapadat a vy to začnete chápat.

Verdikt

Jak tohle celé zhodnotit? Nejlepší by bylo neznámkovat, protože vlastně není co. Po přečtení ve vás zůstane mnoho otazníků, a výhled na odpovědi je daleký. Je to jako koukat na Mount Everest z úpatí. Jenomže ta dřina za to v obou případech bude stát. Nicméně kniha má tempo, drží vás napnuté a vlastně splňuje standardy, které nastavuje dnešní mainstream.

BBart
Děkujeme za spolupráci nakladatelství BB art, které se zaměřuje na překlady úspěšné světové beletrie (od thrillerů a detektivek až po romány pro ženy), naučných knih a komiksů. Své si zde najde každý čtenář ať už jsou jeho literární chutě jakékoliv. Nakladatelství také zajišťuje tisk kalendářů.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku