Deadpool 2

23. května 2018 Elhonzo Diskuze (0)
Deadpool 2

První Deadpool byl v kinech takové nějaké nevysvětlitelné zjevení, jak si ale vede jeho druhý díl, který byl samotným Deadpoolem propagován snad všemožně.

Knihy Dobrovský

Když prvního Deadpoola označím za jeden z nejlepších a nejpřekvapivějších komiksových filmů roku 2016, myslím si že nebudu přehánět. Jen pro připomenutí, to je ten rok kdy byla v kinech Civil War, X-meni nebo BvS. Vysněný projekt Ryana Reynoldse (a samozřejmě spousty fanoušků) boural kasovní rekordy a sbíral jeden palec nahoru za druhým.

Dvojka ale bohužel jede v tom klasickém sequelovém stylu, kdy se přidává více toho co fungovalo minule a všechno je větší. Jestli to je dobře nebo špatně, je pak už na posouzení každého zvlášť. Za sebe můžu říct, že film se povedl. Jen už to prostě postrádá ten wow efekt a závan svěžího větru, kterým byla jednička.

Alfa a omega je pořád především humor a ten stále funguje na jedničku. Reyonolds a jeho motorová huba jede na plné obrátky a sype jednu popkůlturní narážku řízlou nadávkou za druhou. Některé vtipy fungují, jiné samozřejmě ne, ale drtivá většina z nich je v fungující kategorii.

Ale vyloženě jsem se (s prominutím) tlemil jen u dvou scén. Parádní výskok z letadla a při potitulkové scéně, kterou internet nazval „tou nejlepší vůbec“. Plyšového jednorožce bych za to do ohně určitě nedal, ale rozhodně je to ta nejvtipnější scéna vůbec.

Deadpool také od prvního dílu dostal spoustu nových parťáků na hraní a tím největším (i když proti své předloze mírně pokulhává) je Josh Thanos Brolin. Ten byl v roli drsňáka co cestuje časem aby spasil budoucnost parádní a jeho kamenná tvář skvěle sekundovala Deadpoolovu infantilnímu smyslu pro humor. Určitě by si zasloužil více prostoru a doufám že pokud plánovaná týmovka X-Force klapne, tak ho také dostane.

Zazie Beetz (abych citoval Deadpoola „Coolest name ever“) jako Domino pak celou hlavní trojici hezky uzavírá. Je jinak vtipná než  Wade, což je samozřejmě dobře, a její nezúčastněný přístup k věci skvěle doplňoval chemii mezi postavami.

Verdikt

Byl jsem na vážkách mezi 7 a 8. Z kina jsem ale odcházel pobavený, vše fungovalo, nic neskřípalo. Jen pokud bude trojka, tak příště se nebát zase trochu šlápnout na plyn a udělat pár smyků. Když to neudělá Deadpool, tak kdo ?

O autorovi

Elhonzo
Elhonzo

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku