Nejmocnější hrdinové Marvelu 044: Star-Lord

21. května 2018 jardoom Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 044: Star-Lord

Recenzování Marvelovek jsem dávno pustil. Ačkoliv je to něco, co sem tam ještě čtu ve volném čase ale více méně nerad, pravidelnou dávku mi snad dopřává jen série Nejmocnějších hrdinů Marvelu. Tentokrát jsem se začetl do Star-Lorda, kterého jsem otevíral i rád, protože co se filmového vesmíru týče, tady se mi jeho postava líbí.

Knihy Dobrovský

Nemůžu ale nijak tvrdit, že by mě komiksová verze bavila nikterak méně. Jasně, je to diametrálně jiný Peter Quill, ale pořád je to prostě on, osobnost s velkým O.

První černobílé čtení, které je v knize jakýmsi průvodním příběhem Petera Quilla, mě příjemně překvapilo. Černobílej komiks? To snesu snad jen u mangy, ale tohle bylo něco, co fungovalo dokonale a já si díky tomu uvědomil, že doslova prehistorické retro kousky můžou být fajn, pokud je nezačnou vymalovávat děti ve školkách.

Díky absenci barev je totiž komiks zajímavý vizuálem a vynikne šikovnost kreslíře. Veškeré to vybarvování, které tolik u retra hejtuju, tu nyní chybí a mě to otevřelo oči, protože teď, při posuzování retro vizuálu, budu hledět jiným směrem.

Poté přichází na řadu modernější a hlavně tedy už barevná část knihy, která přináší příběh, respektive část série Annihilation: Conquest, což je event, který mám strašně moc rád a díky kterému jsem si uvědomil, že to, co se v komiksech odehrává na planetě Zemi, je nic ve srovnání s tím, co je ve vesmíru. Tohle je event, který vám podstrčí veškeré vesmírné postavy, které znáte a konečně v tom uvidíte tu spojitost

Díky tomuhle si člověk uvědomí ten rozsah Marvelu a tu obrovskou dominanci tohoto světa. Mrzí mě, že tenhle event tady nejspíš nikdy nevýjde celý a je to škoda, protože je tohle obrovský milník Marvelu a objevuje se v něm strašně velké množství postav. Nicméně v dnes recenzovaném komiksu je to příběh, který se zajímá hlavně o Star-Lorda a tak tu není nutné rozebírat zbytek.

Jaké to tedy je? Rozhodně akční a zábavné, což jsou přednosti, které známe již z filmu. Zde bych vypíchl fakt, že tady to funguje malinko méně, protože ve filmech od Marvelu je to vyšperkované do posledního detailu, kdežto tady, v dobách tohoto komiksu, byl tento kus malinko revoluční v tom, že začínal hláškovat jeden vtip za druhým, což do té doby nebylo moc zvykem.

Jasně, tato sebranka byla vždy více komediální, než vražedná, ale tak nebezpečné a vtipné dobrodružství, to se v té době jen tak nevidělo. Nutno ale dodat, že Annihilace je spíše Strážcovský komiks, než nějakým sólem Star-Lorda.

Verdikt

Ačkoliv to často u Marvelovek nedělám, zde musím hodnotit vysoko. Často se k téhle známce nedostanu ani u mých oblíbených děl, ale černobílý Star-Lord a střípek Annihilation Conquestu si to zaslouží.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku