Fullmetal Alchemist: Ocelový alchymista 02

15. května 2018 jardoom Diskuze (0) 1 palec
Fullmetal Alchemist: Ocelový alchymista 02

Minulý rok na český trh vstoupila manga, jejiž jméno je všem fanouškům tohoto japonského umění velmi známé. Už to vypadalo, že se český čtenář téhle legendy nedočká ale nakonec to přišlo a dnes tu máme dokonce druhý díl.

Ten první jsem moc kladně nehodnotil. Jednalo se totiž o úvodní čtení, které nerozvíjelo žádnou myšlenku, nerozpracovalo žádnou příběhovou linku a ani nerozjelo žádnou solidní akci, která by fanouška přilákala k druhému dílu.

Nicméně pověst tuto mangu předbíhá a tak tu máme druhý díl, který by měl všechny chyby jedničky napravit a taky že napravil. Ihned na začátku vidíme, že postavy najednou nežijí okamžikem, ale je poznat, že se chovají s ohledem na dlouhodobé hledisko.

Kniha je rozdělena do několika kapitol a každá je samostatně stojící. Nicméně i tak nejde o samostatné příběhy jako v případě první knihy, protože i když je každý příběh v kapitole samostatně stojící, je vybudován na společných základech a je mezi nimi spojitost i časová posloupnost, takže vše navazuje a vy vidíte posun. Tohle je přesně něco, co první knize chybělo.

Najdnou se série začíná vyrovnávat tomu, co o ní ze všech stran slýcháme a konečně je o co stát. Příběh se začíná rozjíždět, postavy se začínají vybarvovat a objevuje se i záporák, který není vůbec nudný a hlavně není jen jeden. Ukázalo se jich hned několik a i když zatím jejich role není moc veliká, jejich čas určitě příjde.

Zábavné je na téhle sérii to, že i když je ryze akční a souboje si užíváte, neustátle vás baví i vtípky, které okořeňují veškeré dění v knize. Série tedy díky této druhé knize (pro mě první, jelikož až nyní vidím nějaký význam pro sérii) začíná tvarovat a pomalounku nám tedy odhaluje, o co zde půjde a kam to může směřovat.

Musím ještě dodat, že co se kresby týče, autorka má neustále potřebu kresbu obohacovat efekty, které přidají na atmosféře nebo podtrhují daný moment. Vtípek je vykreslen groteskním ksichtem a akce je naopak ryze bojová a dynamická. Vše je chyceno za ten správný konec.

Verdikt

Jak to tedy dopadlo? Určitě podstatně lépe než minule a myslím, že postupem času dostaneme ještě větší nálož. Dnes to byl takový rozjezd, díky kterému se konečně hneme z místa, nicméně ta pravá jízda nás teprve čeká

6/10
Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší a zároveň největší komiksové nakladatelství v ČR. Už mnoho let poskytuje českým čtenářům světové komiksy česky a vydává svůj vlastní magazín Crew2 zaměřený na budování povědomí čtenářů o komiksech. Do pozornosti veřejnosti se také každoročně dostává svým vlastním festivalem Crwecon.

Pokud se Vám článek líbí, dejte palec nahoru.

Celkem 1 palec
RATing autora 25.0%

To se libí - spiderbat

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Sdílet článek

Článek týdne

Punisher MAX 01: Kingpin

Punisher MAX 01: Kingpin

Najdete nás na Facebooku