Batman 10: Epilog

14. května 2018 jardoom Diskuze (0) 1 palec
Batman 10: Epilog

Není to tak dávno, co jsem něco málo napsal o devátem svazku Batmanovy New 52 série. Ten byl takovým uzavíracím svazkem, který všechny příběhové linie uzavřel a čtenář konečně dostal odpovědi na téměř všechny otázky.

 

Schválně píši téměř všechny, protože kdyby něco málo nezůstalo v pozadí, neměl bych teď důvod vám napsat něco o desátem svazku s podtitulem Epilog, který je posledním kouskem v této sérii a zároveň také funguje jako menší lákadlo k Rebirthu.

Batman v tomhle novém komiksu vlastně neukauje nic, co by někdo z vás potřeboval vidět. Při čtení jsem sám sebe nachytával v situacích, kdy jsem vlastně nedával pozor. Kniha prostě nedokázala udržet mou pozornost a to proto, že jsem věděl, jak tohle všechno dopadlo a že je tohle jen takové blábolení, které váš názor na Snydrovu sérii nijak nezmění.

Kniha je složena z několika příběhů, které pochází z různých časových období této série a doplňují některé informace. Kniha netlačí na pilu, neukazuje nic převratného a opravdu se jen drží na stejných kolejích, po kterých jel Snyder s Capullem. Sám Snyder zde má jeden sešit a Capullo taktéž.

Je možná škoda, že tito dva autoři nepracují na celé knize, protože právě díky nim je tato série tak skvělá. Troufám si tvrdit, že kdyby na tomhle svazku pracovalo hlavní tvůrčí duo Snyder & Capullo, mohla být kniha malinko zajímavější a hlavně by plnila větší úlohu, než tu kterou má nyní. Po přečtení se totiž nemůžete zbavit pocitu, že je tohle opravdu jen zbytečná výplň, která se snaží, na pověsti série, vytřískat ještě několik málo navíc.

Nicméně jejich čas vypršel, zbylo po nich devět krásných knih plus tahle jedna bonusová a je tedy čas se posunout dál a to do Rebirthu, na který tato kniha láká, protože v závěru obsahuje preview sešit Znovuzrození Batmana.

 

 

Verdikt

Kniha, která nepřináší žádný posun, žádnou dohru a ani žádný zásadní zážitek. Čistokrevná natahovačka, která se celou knihou nese v průměrném duchu, což je její maximum.

4/10
Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší a zároveň největší komiksové nakladatelství v ČR. Už mnoho let poskytuje českým čtenářům světové komiksy česky a vydává svůj vlastní magazín Crew2 zaměřený na budování povědomí čtenářů o komiksech. Do pozornosti veřejnosti se také každoročně dostává svým vlastním festivalem Crwecon.

Pokud se Vám článek líbí, dejte palec nahoru.

Celkem 1 palec
RATing autora 24.9%

To se libí - spiderbat

O autorovi

jardoom
jardoom

Lidé nechápou, proč v dnešní době čtu knihy. Smějí se mi, že nežiji svůj život a hledím na cár papíru. Jenomže neví, že to dělám proto, abych během svého života stihl prožít životy tisíců.

Sdílet článek

Článek týdne

Nejmocnější hrdinové Marvelu 058: Jessica Jonesová

Nejmocnější hrdinové Marvelu 058: Jessica Jonesová

Najdete nás na Facebooku