Batman 10: Epilog

14. května 2018 jardoom Diskuze (0)
Batman 10: Epilog

Není to tak dávno, co jsem něco málo napsal o devátem svazku Batmanovy New 52 série. Ten byl takovým uzavíracím svazkem, který všechny příběhové linie uzavřel a čtenář konečně dostal odpovědi na téměř všechny otázky.

 

Knihy Dobrovský

Schválně píši téměř všechny, protože kdyby něco málo nezůstalo v pozadí, neměl bych teď důvod vám napsat něco o desátem svazku s podtitulem Epilog, který je posledním kouskem v této sérii a zároveň také funguje jako menší lákadlo k Rebirthu.

Batman v tomhle novém komiksu vlastně neukauje nic, co by někdo z vás potřeboval vidět. Při čtení jsem sám sebe nachytával v situacích, kdy jsem vlastně nedával pozor. Kniha prostě nedokázala udržet mou pozornost a to proto, že jsem věděl, jak tohle všechno dopadlo a že je tohle jen takové blábolení, které váš názor na Snydrovu sérii nijak nezmění.

Kniha je složena z několika příběhů, které pochází z různých časových období této série a doplňují některé informace. Kniha netlačí na pilu, neukazuje nic převratného a opravdu se jen drží na stejných kolejích, po kterých jel Snyder s Capullem. Sám Snyder zde má jeden sešit a Capullo taktéž.

Je možná škoda, že tito dva autoři nepracují na celé knize, protože právě díky nim je tato série tak skvělá. Troufám si tvrdit, že kdyby na tomhle svazku pracovalo hlavní tvůrčí duo Snyder & Capullo, mohla být kniha malinko zajímavější a hlavně by plnila větší úlohu, než tu kterou má nyní. Po přečtení se totiž nemůžete zbavit pocitu, že je tohle opravdu jen zbytečná výplň, která se snaží, na pověsti série, vytřískat ještě několik málo navíc.

Nicméně jejich čas vypršel, zbylo po nich devět krásných knih plus tahle jedna bonusová a je tedy čas se posunout dál a to do Rebirthu, na který tato kniha láká, protože v závěru obsahuje preview sešit Znovuzrození Batmana.

 

 

Verdikt

Kniha, která nepřináší žádný posun, žádnou dohru a ani žádný zásadní zážitek. Čistokrevná natahovačka, která se celou knihou nese v průměrném duchu, což je její maximum.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku