Gantz 19

10. května 2018 jardoom Diskuze (0) 1 palec
Gantz 19

V minulé recenzi posledního Gantzu jsem říkal, že se na nás něco chystá a že si Hiroja Oku chystá ornou půdu pod nohama. Jak moc byla má věštba pravdivá se dozvíte v mé nové recenzi devatenáctého svazku.

Hned na začátku prozradím, že jsem měl pravdu tak na půl. Něco se odehrálo tak jak jsem řekl, nicméně až tak dobře autora přečteného nemám. Což je asi dobře, protože i když právě čtu devatenáctý díl, pořád je to svým způsobem nové a právě to kvituji.

Tušil jsem, že musí příjít zvrat. Hiroja Oku je totiž autor, který toho na čtenáře nikdy nevysype moc. Každý díl je něčím osobitý, ten minulý byl hodně akční a na nic jiného nezbyl prostor. Nový díl je téměř bez akce, za to příjde obrovský zvrat. 

Koruno a mnoho dalších totiž konečně mají sto bodů, což znamená, že mohou vyhrát. Konečně jsou v cíli, kam se pomalu posouváme už strašně dlouho. Jenomže jeho kumpáni skončit nechtějí, místo toho oživí své padlé spoluhráče. Koruno je ale nejistý svou volbou a ačkoliv by mnohý čtenář řekl, že také ze hry neustoupí, právě tohle on udělá. 

Do teď by to bylo fajn, kdyby Hiroja Oku opět nezačal s něčím, co už je konečně třetí knihu uzavřeno. Opět je zde Tae, a to je část Gantzu, která byla uměle natahována až moc dlouho. Opět upadá akce, opět se dějí nelogické věci a opět přišla řada na emoční výlevy hlavního hrdiny, které myslím nikoho už nezajímají.

Čtení vám rychle uteče. Knihu otevíráte s pocitem nevědomosti, protože vás strašně zajímá, jak dopadne souboj s bestií z minulého dílu, jenomže stačí dvě strany svazku nového a souboj končí. Půl knihy se poté hrdinové rozhodují jak naloží s jejich sto body a půl knihy je tu ona nezajímavá část plná emocí, smutku a nekončící tragédie.

Verdikt

Nový Gantz byl překvapením ale zároveň i krokem zpět. Moc jsem se těšil na to, až se opět začtu do téhle bezva akční série, která nabízí krvelačné souboje, které v jiné manze nenajdete. Nicméně nový svazek nic takového nenabízí a autorova volba, kam posunout hlavního hrdinu, byla hodně špatná.

5/10
Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší a zároveň největší komiksové nakladatelství v ČR. Už mnoho let poskytuje českým čtenářům světové komiksy česky a vydává svůj vlastní magazín Crew2 zaměřený na budování povědomí čtenářů o komiksech. Do pozornosti veřejnosti se také každoročně dostává svým vlastním festivalem Crwecon.

Pokud se Vám článek líbí, dejte palec nahoru.

Celkem 1 palec
RATing autora 24.9%

To se libí - spiderbat

O autorovi

jardoom
jardoom

Lidé nechápou, proč v dnešní době čtu knihy. Smějí se mi, že nežiji svůj život a hledím na cár papíru. Jenomže neví, že to dělám proto, abych během svého života stihl prožít životy tisíců.

Sdílet článek

Článek týdne

Nejmocnější hrdinové Marvelu 058: Jessica Jonesová

Nejmocnější hrdinové Marvelu 058: Jessica Jonesová

Najdete nás na Facebooku