Mass Effect: Odhalení

30. dubna 2018 jardoom Diskuze (0)
Mass Effect: Odhalení

Jako fanoušek téhle videoherní značky jsem jásal, když jsem zjistil, že Crew vydá komiksový svazek mého oblíbeného Mass Effectu. Jsem někdo, kdo má opravdu tuhle značku rád, všechny čtyři herní adaptace mám projeté křížem krážem a dokonce jsem propadl i japonskému kreslenému snímku.

Knihy Dobrovský

Příchod komiksu mi tedy udělal obrovskou radost, která se znásobila ještě víc, když jsem poprvé knihou prolistoval. Knihu totiž táhne vizuál, protože ten je naprosto dokonalý. V kresbě Guzmána totiž vyniká ten duch scifi. Člověk po začtení prostě ihned vnímá tu nadčasovost prostředí.

Po hlubším prozkoumání tenhle pocit nevyprchá a komiks si prostě užíváte. Akce je zmáknutá, prostředí i postavy jsou věrné svým předlohám a ať už jste ve vesmírné lodi, v městě budoucnosti, či na cizí planetě, pořád z vás to nadšení z úžasné kresby nemůže vyprchat.

Jenomže po začtení, jakmile začínáte vnímat scénář, příjdete na to, že kniha opravdu táhne jen vizuálem a obsahově hodně zaostává. Příběh je totiž nemastný, neslaný a v podstatě i dost nezajímavý. Dějiny Mass Effectu znám hodně dobře, ale tento komiks mě příběhově nechal celkem chladným.

Vlastně ani nevím proč tomu tak je. Nejdřív jsem si myslel, že je to tím, jaká jsem měl očekávání a jak moc jsem se na to těšil. Později jsem ale přišel na to, že jsem od takové velké značky čekal prostě něco víc a to co jsem dostal bylo prostě dějově velmi okrajové a dopad na tuto videoherní značku to prostě žádný nemělo.

Navíc je to prostě strašně rychlé čtení, ke kterému nedokážete během čtyřech obsažených sešitů přilnout. Právě kvůli velmi krátkému prostoru ani nešlo nic jiného na stránkách komiksu vykouzlit. Kniha je prostě krátká a tak se větší věci rozjet nedají. Autoři se o to ani nepokouší, což je možná škoda, protože kromě úžasné kresby je zbylý obsah prostý.

Verdikt

Trochu mě mrzí, že mému oblíbenci musím dát tak nelichotivé hodnocení, ale jinak to prostě nejde. Člověk pozná, když se odvede dobrá práce a tohle bylo spíše jen ždímání chechtáků ze značky, kterou tohle nikam neposunulo. Bude nějaké příště? Nevím, ale šanci tomu dám, protože až takový průser to není a v knihovně to vedle těch Steelbooků vypadá dobře.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku