Nejmocnější hrdinové Marvelu 042: Black Knight

6. dubna 2018 Elhonzo Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 042: Black Knight

Black Knight je Avenger, kterého málokdo z vás zná, natož pozná. Změní aktuální číslo NHMka váš pohled na tohoto hrdinu?

Knihy Dobrovský

Kdo mě zná tak ví, že nerad napínám, takže za sebe můžu říct, že ne, nezmění. I já, člověk co už mám něco načteno musím přiznat, že Black Knight je pro mě více méně neznámou postavou. Vím že byl kdysi záporák a pak někdo jiný převzal štafetu a stal se klaďasem. Jo a taky má nějaký nezničitelný meč, který je myslím kouzelný. Tak zhruba s tímhle věděním jsem vstupoval do této knihy.

Příběh se primárně točí okolo britské verze S.H.I.E.L.D.u jménem MI-13, které je Black Knight členem a s jejíž pomocí se snaží zabránit Drákulovy aby obsadil Britské ostrovy. Pokud se vám to zdá jako šílená premisa tak nejste moc daleko od pravdy. Skoro celý komiks jsem nevěděl,, kdo je kdo, co se děje a kdo co umí. Ano objeví se pár známějších postav (Captain Britain, Blade, Doctor Doom), ale zbytek je sebranka obskurních charakterů o kterých jsem nikdy neslyšel.

A bohužel komiks se ani moc nesnaží vám jít naproti. Háže na vás jeden fantasmagorický název za druhým a odkazuje se na  předešlé události a vztahy které neznáte. Může za to samozřejmě i fakt, že komiksy zde sebrané jsou zakončením delšího příběhu, který měl autor rozjetý. Dřívější události si mimochodem dočtete v komiksu Captain Britain, který teprve vyjde. Proč ale až po tomhle komiksu je mi záhadou.

Kresba je za mě v pohodě. Nejedná se o žádné grafické orgie kde budete čučet minuty na jeden panel, ale ani zhnuseně obracet na další stránku a bát se co tam na vás čeká. Je to úplný mainstreamový průměr, ale i díky kresbě se to celé svižně čte. Což se v příběhu, kde král upíru podniká invazi ze se měsíční základny s pomocí dřevěných lodí s plachtou, zatraceně hodí.

Verdikt

Pokud nejdete hlavně po obrázku na hřbetu, tak Black Knighta klidně přeskočte. Hlavní příběh vám toho o něm prakticky moc neřekne a závěrečná mini wikipedia byla i na mě strašně zmatená. Co tomu všemu hraje do karet je příběh u kterého nemusíte vůbec přemýšlet a rychle se čte. Skoro celou dobu sice nebudete vědět co se děje, ale nebude vás to ani moc trápit.

O autorovi

Elhonzo
Elhonzo

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku