Prokleté zvony bijí na poplach

9. března 2018 jardoom Diskuze (0) Bez palce
Prokleté zvony bijí na poplach

Comics Centrum v minulém roce rozjelo jednu z nejlépe hodnocených sérií Dark Horse. Tento český nakladatel totiž v druhé půlce roku vydal první komiks o příběhu Lorda Henryho Baltimora a na českém trhu to vyvolalo vlnu ovací, jelikož toto dílo, s podtitulem Morové lodě, u čtenářů zazářilo.

Proto také hned bylo jasné, že se určitě dočkáme pokračování. Nikdo ale nemyslel, že bude dvojka dostupná již v prvním kvartále tohoto roku. Comics Centrum tedy určitě vidí potenciál a jak již většina z vás ví, tento rok na podzim výjde i třetí díl.

Zvony bijí, protože Comics Centrum oznámilo, že má druhý dil již připravený k proději. Pojďme si tedy něco říct o Prokletých zvonech, které už čekají, až si je pořídíte. Většina z vás by totiž neměla lenit a odkládat nákup na později, protože je momentálně kniha za akční cenu 360 Kč, což znamená, že dost ušetříte, protože kniha v plné palbě stojí šet kil. Akce trvá jen do 20.3, takže je nyní ideální doba koupit si skvělý komiks za super cenu.

A co nás tedy čeká v komiksu? Na to odpoví samotné Comics Centrum:

"Kroky zavádějí lorda Baltimora do malého rakouského městečka sužovaného řáděním ďáblem posedlých upířích jeptišek z nedalekého kláštera, do jejichž čela se postavil samozvaný černokněžník. Ten pro uskutečnění svých světovládných záměrů potřebuje oživit jistou mocnou čarodějku. A právě za tím účelem ukrývá ve stínech klášterních kobek toho, jehož jednonohý mstitel lord Baltimore tak divoce pronásleduje!"

Pokud to ještě někoho nepřesvědčilo, tak jsou tu ještě reakce zahraničních kritiků, kteří knihu jenom chválí.

CBR: Dávám přednost Mignolově umění, ale ten chlap, Ben Stenbeck, odvádí skvělou práci napodobující Mignolův styl.

Netgalley: Nikdy jsem nečetl Hellboye. Objektivně, když jsem vzal do rukou knihu Goldena a Mignoly, sakra, tato parta má schopnost propojit pravý gotický příběh s odkazem na velká literární díla.

Back to the Books: Myslím, že to bylo stejně dobré jako Morové lodě, pokud ne lepší, ale je to více strašidelné a odzbrojující než předchozí kniha série.

Kdo tedy váhá, nyní již nemusí. Skvělý komiks a za super cenu, co víc chcete? Parádní dílo od hvězdných autorů, víc vám snad nikdo nedá. Neváhejte a pořizujte své výtisky hned, protože než se rozhoupete, už nebudou a všechny vás to jen zamrzí. Navíc všichni víme, jak špatně se naskakuje do rozjetého vlaku, a jelikož je teď série v počátcích, máme jedinečnou možnost přistoupit do pomalu se rozjíždějícího rychlíku.

Tímto tedy nevyzývám jen čtenáře, kteří chtějí v sérii pokračovat, ale lákám i tu část komiksových nadšenců, kteří si nejsou jisti, zda je Baltimore to, co chtějí číst. Pokud jste fanoušci nervydrásajících románů s hororovou atmosférou, je tohle to pravé ořechové, ať už máte rádi Mignolu či nikoliv.

No a ten, kdo by chtěl ještě nějaký důvod začíst se do série Baltimore, nechť si přečte mou recenzi prvního dílu. Na komiks samotný i na jeho recenzi jsem se pečlivě připravoval a chtěl jsem vyšťourat sebemenší chybičku. Jenže ona se těžko hledá chyba v něčem, co je téměř dokonalé.

Pokud se Vám článek líbí, dejte palec nahoru.

Celkem Bez palce
RATing autora 24.8%

Líbí se Vám článek? Tak neváhejte a dejte palec nahoru. Díky RATingu zjístíme, jakého autora si nejvíce vážíte a jaké články se Vám nejvíce líbí.

O autorovi

jardoom
jardoom

Lidé nechápou, proč v dnešní době čtu knihy. Smějí se mi, že nežiji svůj život a hledím na cár papíru. Jenomže neví, že to dělám proto, abych během svého života stihl prožít životy tisíců.

Sdílet článek

Článek týdne

Batman: Můj temný princ

Batman: Můj temný princ

Najdete nás na Facebooku