Gantz 18

4. března 2018 jardoom Diskuze (0)
Gantz 18

Občas si připadám jako komiksová vědma, protože sem tam něco plácnu a ono se to splní. Přesně tohle se děje v sérii Gantz, protože častokrát v recenzi napíšu mou úvahu o tom, kam se může situace vyvinou a ono se tak opravdu stane.

Knihy Dobrovský

Gantz 16 přinesl posun v příběhu, Gantz 17 byl honbou za smrtí a Gantz 18, který dnes recenzuji, je prostě jen akční řežbou, kterou jsem si přál a nyní ji dostal. Hiroja Oku si dílem č.18 podle mě prodloužil dodací lhůtu nové velké zápletky, protože je tento díl takový nenáročný a i když vás bude bavit, vlastně vám nic nedá.

Osmnáctka je prostě jen výplň bez ducha. Postrádá hlubší rovinu a to vám chybí, protože víte, že je jedna větší kapitola uzavřená a vy teď čekáte na novou, kterou tento díl nepřínáší. Nicméně je tohle aspoň zběsilá akce, kterou mám v případě Gantzu moc rád. Přesně o tomhle to totiž bylo na začátku série. 

Myslím ale, že je tohle přesně proto, aby měl autor čas připravit půdu pro velkou věc, která opět zatřese se vším, co vám kdy Gantz ukázal. Přecijen už trochu autora známe a vidíme jistý systém v jeho rukopise a tohle je přesně takové, jako vždy. Jeden díl do vás sype strašně hodně nových věcí, pak zase rozuzluje zápletku a jiny prostě jen ukazuje jak výborně to umí s akcí a její kresbou.

Tohle byl přesně ten poslední zmíněný případ. Hiroja totiž převedl, že akce je to v čem exceluje a její kresba je v jeho podání naprosto bravůrní. Snad každý fanoušek mangy i komiksu všeobecně musí uznat, že pokud jde o jeho akční kresbu, je to špička v oboru a k téhle sérii je tohle přesně padnoucí kabátek šitý na míru.

Tento díl tedy do série nepřinesl mnoho, vlastně jen půlhodinový zážitek, protože kniha téměř postrádá text, takže ji vlastně jen prolistujete. Nicméně svazek představuje parádního záporáka, jehož moc je větší než vše co doposud naši hrdinové zažili, a tak si čtení užijete, protože vidíte jeden monumentální souboj za druhým. Věřte, že nezůstane kámen na kameni.

Řekl bych také, že je dost možný obrat v ději díky tomu, že Kurono musí spojit síly s Izumim, se kterým je nyní na nože více než kdy jindy. Jejich soupeř je totiž opravdu silná bestie a jako jednotlivci jej určitě nezvládnou. Proto se tihle dva musí naučit znovu spolupracovat, což dost možná znamená, že se na jejich nevraživost zapomene a nebude to jen krátkodobé.

 

Verdikt

Akční jízda, která tímto dílem neskončila protože to Hiroja Oku opět utnul v tom nejlepším. Takže neusněte na vavřínech a sledujte Gantz, čekají nás totiž velké věci.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku