Nejmocnější hrdinové Marvelu 039: Wonder Man

27. února 2018 jardoom Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 039: Wonder Man

Když otevírám komiks z téhle ultimátní komiksové série, cítím lehké nechutenství. UKK mě obsahem hodně zklamalo, protože ze všech 120 knih byla fajn taková nějaká třetina a zbytek šel celkem mimo mě. Podobně jsem to viděl i se sérií NHM, takže tohle kupuji jen kvůli tomu, abych zaplnil díry v mém komiksovém vzdělání. 

Knihy Dobrovský

Nicméně když od toho nic nečekám častokrát mě komiks umí i překvapit a musím uznat, že v téhle sérii se tohle stává častěji a abych pravdu řekl, v případě Wonder Mana tomu bylo taky tak.

Tento komiks je spíše seznamovací. Není tam vyloženě Wonder Manův origin ale kniha nabízí tři příběhy, každý z jiné části jeho života a díky tomu si umíte udělat obrázek. Jeden příběh je opravdu kratičká záležitost a další dva příběhy jsou trochu větší. Čeká nás jak retro tak trochu mladší díla, nicméně nečekejte nic moderního. 

Každý komiks vás zavede někam, kde to neznáte, protože Wonder Man v tomhle případě není žádný hlavní protagonista nebo stavební pilíř celého příběhu. Vše se točí kolem událostí, které v historii Marvelu něco znamenají ale v našich končinách se na ně nedostalo, takže moc nevíte o čem je řeč. Nicméně Wonder Manův příběh v tom nijak nepokulhává a tato postava se tedy dokáže celkem obstojně představit.

Podobné je to i s kresbou, ta je totiž také ve třech podáních. V každém příběhu má kresbu na starost někdo jiný. První dva jsou poctivé retro kousky, které nijak nevybočují od všech těch nehezkých děl tehdejší doby. Nicméně nemůžu říct, že bych se přes kresbu nemohl přenést. Všichni víte, že tohle moc rád nemám, ale zde to bylo celkem v pohodě a nebylo mi na zvracení.

Třetí příběh byl fajn, byl totiž kreslen trochu moderněji i když to pořád nebyl žádný trendy mainstream dnešní doby. Každopádně to bylo fajn, protože kresba třetího příběhu byla obdobná kresbám z dob, kdy jsem s komiksy začínal, takže se jednalo o fajn připomenutí těch krásných let, kdy jsem komiksy jen hltal a nekritizoval.

Verdikt

Zázrak to není, ale není to ani špatné. Vyloženě se jedná o obstojnou seznamovačku s postavou, jejíž další komiksy zde nejspíš nikdy neuvidíme.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku