Nejmocnější hrdinové Marvelu 038: Ghost Rider

12. února 2018 Elhonzo Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 038: Ghost Rider

Ghost Rider je přesně ten typ postavy kterou znám, dovedl bych vám o ní říct pár zajímavostí, ale že bych s ní někdy četl něco bombového a nebo že bych dokázal doporučit několik příběhů se říct nedá. Přináší NHMko tedy konečně nějaký příběh, kterým si mě postava získá.

Knihy Dobrovský

Opět vás nebudu dlouho napínat a odpověď je "NE". Něco tak plochého a jednoduchého jsem dlouho nečetl. Way se sice asi první tři sešity snaží rozjet docela zajímavý příběh s tím, že Satan přichází na Zemi a Rider ho musí zastavit, ale někde u třetího sešitu se na to vykašlal a dovyprávěl to jak mu to přišlo pod ruku.

Vážně škoda toho úplně nesmyslného odbočení od rozjetého stylu příběhu. Vnitřní démoni Johnnyho Blaze byli totiž načrtnuti velmi dobře a docela jsem se na jeho souboj s Luciferem těšil.

Kresba je také jako na horské dráze. Prvních několik sešitů mají hodně povedenou, temnou a atmosférickou kresbu. Rozhodně největší plus knihy. Bohužel ta je na posledních několik čísel vyměněna za něco, co se moc lichotivě nazvat nedá. Corben určitě není špatný kreslíř (třeba jeho Punsiher The End je super), ale tohle mi prostě nesedlo. Celé to možná působilo tak špatně hlavně kvůli tomu, jak náhlá ta změna byla.

A když okrajově zabruslím i do retro části, tak ti z vás kteří se rádi pokochají novým coloringem (oproti třeba UKK), si přijdou na své.

Verdikt

Ghost Rider mě hodně zklamal. Hodně mu hraje do karet fakt, že se to celé vážně hodně rychle přečte a není tam nic složitého na přemýšlení, co by vás zdržovalo. Lépe asi uděláte když sáhnete po dvou předchozích Riderech co u nás vyšli. Příběhově sice také nic moc, ale aspoň to má zvlášťně zajímavou kresbu

O autorovi

Elhonzo
Elhonzo

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz