Simpsonovi: Komiksový výbuch

8. února 2018 jardoom Diskuze (0)
Simpsonovi: Komiksový výbuch

Psal se rok 2007 a já pamatuji den, kdy vyšel první komiks Simpsonů od Crwe. Co k tomu říct? Mě bylo 16 let, seriál o Simpsonech jsem miloval a zrovna vyšel i první Simpsons Movie (snad né poslední). Když tak pátrám v paměti, tak si vzpomínám, že mi první Simpsoní komiks udělal obrovskou radost, a když se o 11 let později koukám na dnešní Komiksový výbuch, což je již sedmnáctý Simpsoňácký komiksový svazek, tak jsem rád, že to tady pořád vychází.

Knihy Dobrovský

Abych pravdu řekl, o příbězích a jejich kvalitě se dají psát různorodé recenze. Jednou jste dole a jednou zase nahoře, ale to samé se dá říct i o seriálu. Jak by řekl Forrest Gump "Simpsoni jsou jako bonboniéra, nikdy nevíš jakou ochutnáš".

Nicméně, abych mluvil konkrétně o tomhle komiksu, musím začít kladnými slovy, protože tohle číslo bylo mnohem lepší, než ty poslední dva předchozí komiksy, protože v tomhle díle byl humor originálnější, trefnější a hlavně svým způsobem i neotřelejší. Nemohu říci, že bych se smíchy popadal za břicho, tak jako u seriálu, ale tohle je skvělý doplněk k tomu, co znáte.

Pokud někdo s komiksem u Simpsonů začíná, nebo pokud někdo stále váhá, zda Simpsony rozečíst a rozhoduje se kde, tak tenhle komiks je ten, který bych mu doporučil, protože jsem přesvědčen, že tenhle ho bude bavit. Chápu, že vybrat si ze všech těch knih je asi těžké, a sám si již nepamatuji, který mě vlastně bavil nejvíc, nicméně dnes mohu říct, že když sáhnete po tomhle, chybu neuděláte.

Scénáře pěti obsažených příběhů navíc píšou Chuck Dickson a Ian Boothby, což jsou u komiksových Simpsonů i u samostatné série Bart Simpson, ostřílená jména. Pravdou je, že tito dva pánové občas mají špatné dny, ale čísla Simpsons Comics #91-95, která jsou v tomto svazku, jsou prostě suprová a já jsem s nimi maximálně spokojen.

V mém okolí často o komiksech mluvím a když už narazím v debatách na Simpsony, tak neustále vyvracím nepravdivý mýtus o této sérii. Proto bych rád i nováčkům objasnil, že komiksové příběhy v žádném případě nemůžete znát ze seriálu. Nejde o žádnou kopii nýbrž o nové a originální příběhy, které se seriálem nijak nekorespondují. Také je dobré zmínit, že co se vizuálu týče, čeká vás přesně to, co ze seriálu znáte, takže nemějte obavy a nečekejte grafické experimenty.

Verdikt

Starý dobrý Simpsonovský humor, který v tomhle případě neurazí vůbec nikoho. Jsem rád, že Crew tuhle sérii stále produkuje a že na ni nezapomněla ani v novém edičáku.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku