Simpsonovi: Komiksový výbuch

8. února 2018 jardoom Diskuze (0) Bez palce
Simpsonovi: Komiksový výbuch

Psal se rok 2007 a já pamatuji den, kdy vyšel první komiks Simpsonů od Crwe. Co k tomu říct? Mě bylo 16 let, seriál o Simpsonech jsem miloval a zrovna vyšel i první Simpsons Movie (snad né poslední). Když tak pátrám v paměti, tak si vzpomínám, že mi první Simpsoní komiks udělal obrovskou radost, a když se o 11 let později koukám na dnešní Komiksový výbuch, což je již sedmnáctý Simpsoňácký komiksový svazek, tak jsem rád, že to tady pořád vychází.

Abych pravdu řekl, o příbězích a jejich kvalitě se dají psát různorodé recenze. Jednou jste dole a jednou zase nahoře, ale to samé se dá říct i o seriálu. Jak by řekl Forrest Gump "Simpsoni jsou jako bonboniéra, nikdy nevíš jakou ochutnáš".

Nicméně, abych mluvil konkrétně o tomhle komiksu, musím začít kladnými slovy, protože tohle číslo bylo mnohem lepší, než ty poslední dva předchozí komiksy, protože v tomhle díle byl humor originálnější, trefnější a hlavně svým způsobem i neotřelejší. Nemohu říci, že bych se smíchy popadal za břicho, tak jako u seriálu, ale tohle je skvělý doplněk k tomu, co znáte.

Pokud někdo s komiksem u Simpsonů začíná, nebo pokud někdo stále váhá, zda Simpsony rozečíst a rozhoduje se kde, tak tenhle komiks je ten, který bych mu doporučil, protože jsem přesvědčen, že tenhle ho bude bavit. Chápu, že vybrat si ze všech těch knih je asi těžké, a sám si již nepamatuji, který mě vlastně bavil nejvíc, nicméně dnes mohu říct, že když sáhnete po tomhle, chybu neuděláte.

Scénáře pěti obsažených příběhů navíc píšou Chuck Dickson a Ian Boothby, což jsou u komiksových Simpsonů i u samostatné série Bart Simpson, ostřílená jména. Pravdou je, že tito dva pánové občas mají špatné dny, ale čísla Simpsons Comics #91-95, která jsou v tomto svazku, jsou prostě suprová a já jsem s nimi maximálně spokojen.

V mém okolí často o komiksech mluvím a když už narazím v debatách na Simpsony, tak neustále vyvracím nepravdivý mýtus o této sérii. Proto bych rád i nováčkům objasnil, že komiksové příběhy v žádném případě nemůžete znát ze seriálu. Nejde o žádnou kopii nýbrž o nové a originální příběhy, které se seriálem nijak nekorespondují. Také je dobré zmínit, že co se vizuálu týče, čeká vás přesně to, co ze seriálu znáte, takže nemějte obavy a nečekejte grafické experimenty.

Verdikt

Starý dobrý Simpsonovský humor, který v tomhle případě neurazí vůbec nikoho. Jsem rád, že Crew tuhle sérii stále produkuje a že na ni nezapomněla ani v novém edičáku.

6/10
Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší a zároveň největší komiksové nakladatelství v ČR. Už mnoho let poskytuje českým čtenářům světové komiksy česky a vydává svůj vlastní magazín Crew2 zaměřený na budování povědomí čtenářů o komiksech. Do pozornosti veřejnosti se také každoročně dostává svým vlastním festivalem Crwecon.

Pokud se Vám článek líbí, dejte palec nahoru.

Celkem Bez palce
RATing autora 24.9%

Líbí se Vám článek? Tak neváhejte a dejte palec nahoru. Díky RATingu zjístíme, jakého autora si nejvíce vážíte a jaké články se Vám nejvíce líbí.

O autorovi

jardoom
jardoom

Lidé nechápou, proč v dnešní době čtu knihy. Smějí se mi, že nežiji svůj život a hledím na cár papíru. Jenomže neví, že to dělám proto, abych během svého života stihl prožít životy tisíců.

Sdílet článek

Článek týdne

Nejmocnější hrdinové Marvelu 058: Jessica Jonesová

Nejmocnější hrdinové Marvelu 058: Jessica Jonesová

Najdete nás na Facebooku