Grandville 3 & 4

31. ledna 2018 S4TW Diskuze (0)

Vydání třetího a čtvrtého dílu série u nakladatelství Comics Centrum mají opět v rukou čtenáři.

Grandville 3 & 4

Jak už jsme si u CC zvykly, vydání dalších dílů některých komiksových sérií mají v rukou samotní čtenáři. Tentokrát nás čeká hned dvojitá porce, kdy rozhodujeme o vydání Grandville 3: Bete Noire a Grandville 4: Noël. Obě knihy potřebují 500 předobjednávek, čili dohromady to dělá pouhých 1000.

Oba kousky v předobjednávce stojí pouhých 399,- Kč (což je za kvalitu, kterou nám CC poskytuje, opravdu fajnová částka) a čas na objednání máte pouze do 11.2.2018, tak rozhodně tuto šanci nezmeškejte, jelikož přijít o tuto sérii realtivně těsně před koncem, by byla opravdová škoda!

Knihy Dobrovský

Pokračování úspěšné série Grandville z pera Bryana Talbota staví proti inspektoru LeBrockovi ze Scotland Yardu úctyhodné protivníky. Ve třetí knize musí čelit politicko-uměleckému spiknutí obchodních magnátů a ve čtvrté se utká se zákeřnou náboženskou sektou.

Nakladatelství Comics Centrum se tentokrát rozhodlo vydat obě knihy najednou. Čtenáři tak v letošním roce dostanou do rukou hned dvojitou porci Grandvillu a mohou se těšit na poslední, pátý díl série, který Comics Centrum plánuje vydat na začátku příštího roku, tedy s pouhým ročním zpožděním za originálem.

Ve třetím dílu série s názvem Grandville: Bete Noire stane inspektor LeBrock před nelehkým úkolem: vyřešit záhadu zamčeného pokoje. V Grandvillu totiž došlo k vraždě známého umělce a místní policie je zcela bezradná. Nezbývá, než se obrátit na geniálního jezevce.

Jak však LeBrock postupně rozplétá nitky zašmodrchaného případu, zjišťuje, že jeho kořeny sahají až k rozsáhlému spiknutí v čele s ďábelským baronem Ropucholtem, jehož cílem není nic menšího, než státní převrat s pomocí ozbrojených automatonů...

Oproti tomu se úkol, který na LeBrocka čeká na začátku čtvrté knihy Grandville: Noël zdá téměř banální. Jde o záchranu mladého děvčete ze spárů samozvaného mesiáše. Nenechte se však zmást – i zde bude LeBrock nakonec muset zabránit blížícímu se celostátnímu konfliktu, jen tak mimochodem objasnit tajemstvím zahalený původ lidí a samozřejmě dorazit včas na vánoční oslavu, kde ho čeká malé překvapení...

Není ani třeba dodávat, že to vše zvládne s obvyklou grácií a se svými pomocníky: detektivem Krysmyšem, pinkertonským detektivem Štístkem Lucasem a se svou půvabnou milenkou Billie.

Autor série, výtvarník a scénárista Bryan Talbot, před čtenářem opět rozehrává svou alternativní steampunkovou fantazii v secesním hávu ve světě (takřka) plném antropomorfních zvířat a industriálních vymožeností parního věku. V jeho příbězích se mísí ingredience detektivních příběhůthrilleru, s nádechem sci-fi a okořeněných osobitým humorem.

Comics Centrum vydává knihy Grandville 3: B?te Noire a Grandville 4: Noël v rámci edice na přání. Čtenáři budou mít, počínaje 22. 1. 2018, příležitost si obě knihy předobjednat za zvýhodněnou cenu 399 Kč. Knihy vyjdou za podmínky, že nakladatelství u každého z dílů obdrží alespoň 500 objednávek.

„Talbotův vesmír je vizuálně uchvacující a intelektuálně naplňující.” MadAboutComics.com

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku