Comics Centrum 2018

25. ledna 2018 jardoom Diskuze (6)
Comics Centrum 2018

Je leden, období předsevzetí, slibů, plných posiloven a hlavně nových edičních listů a plánů. Comics Centrum si na středu pozvalo své fanoušky, internetové pisálky, žurnalisty i bulvární média, aby odhalilo vše, respektive téměř vše, co tento rok vydá.

Co tedy vypustí? Více komiksů než v roce minulém, více dotisků, mnoho Mignoly a nových sérií, které udělají radost snad každému, kdo je nalazen na koncepty tohoto nakladatelství.

Knihy Dobrovský

Již nyní je možno zakoupit první komiks tohoto roku a tím je dotisk Červa dobyvatele, což je pátý komiks z Hellboye a jeho hlavní série. Dotisk je samozřejmě jako vždy upravený oproti původnímu vydání.

V únoru u dotisků zůstaneme a vlastně zůstaneme i u Hellboye, protože Comics Centrum vydá dotisk Podivných míst, což je šestá Hellboyova kniha. Opět se jedná o upravené vydání a těmito dvěma knihami se čtenářům a všem fanouškům série, ať už novým či starým, konečně dopřeje knihu vlastnit, protože obě jsou již dlouho vyprodány.

V březnu si pošmákneme na pokračování novinky z minulého roku, kterou je 007. James Bond tedy dostane pokračování a jeho podtitul se bude jmenovat „Fantom“.

Březen obecně bude ve znamení pokračování novinek z roku 2017, protože se dočkáme pokračování Lorda Baltimora, jehož druhá kniha nese název Prokleté zvony. Pan Dort přiznal, že nakladatelství vůbec nečekalo, že bude první díl této série tak kladně hodnocený a právě proto nám toto pokračování přináší relativně chvilku po první knize.

V březnu se ještě dočkáme komiksů z edice „Na přání“, která již nyní sbírá objednávky na třetí a čtvrtý díl série Grandville. K vydání těchto knih musí každá z nich nasbírat minimálně 500 objednávek, proto neváhejte a objednávejte, ať se tato série přiblíží svému konci, který je již blízko. Vše totiž vyvrcholí pátou knihou, kterou chce Comics Centrum v ideálním případě vydat příští rok.

V dubnu snad výjde pokračování Goona, což je série, která díky edici „Na přání“ doslova bojuje o své přežití, i když je to jedna z nejlepších sérií, které zde máme. Vyjít má kniha číslo 8 a 9 a jejich podtituly zní „Dost prokletí pro všecky a Pohroma jménem svědomí". Předobjednávat můžete oba tituly od 12.2. a obě opět potřebují minimálě 500 objednávek.

K dubnovým komiksům také přibude jedno překvapení. Pan Dort k němu jen řekl, že bude v klasické vazbě a formátu. Nicméně potom oznámil vážnou věc a to lahůdkovou záležitost, kterou je Hellboy a jeho Neuvěřitelné příběhy. Je to sbírka krátkých příběhů od mnoha scénáristů i kreslířu a zajímavostí je, že v originále je obsah této knihy vydán ve dvou knihách. České vydání tedy bude hezká bichle o 264 stranách.

V květnu se Comics Centrum odhodlalo vydat Legendy o Myší hlídce, což je sbírka povídek fanoušků této série. Autoři jsou samozřejmě scénáristé a kreslíři komiksem již políběni. V zahraničí se již chystá čtvrtá kniha těchto Legend a u nás tedy na jaře výjde první.

V téže měsíci výjde také třetí svazek Archívů Tomb Raidera. Těšit se tedy můžeme na pokračování příběhu Lary Croftové ve velkoformátovém vydání.

Červen bude ve znamení kolosální knihy, která je zatím překvapením a k jejímu odtajnění dojde nejpozději v dubnu, kdy se musí spustit předobjednávky.

Koncem prázdnin pak přijde dotisk Ú.PV.O. Žabího moru, což je začátek série a její prvotní komiks, který otevírá dějovou linii. V téže době Comics Centrum dotiskne Probuzení ďábla což je druhá Hellboyova kniha, která byla dotisknuta relativně nedávno.

Nový školní rok otevře třetí James Bond, u kterého prozatím nakladatelství neví, zda zachová podtitul Hammerhead, nebo se to jakkoliv jinak přeloží do češtiny.

Jelikož je Baltimore opravdu velmi opěvovanou sérií, Comics Centrum neváhá a v září vydá třetí díl, který bude povídkový a jmenovat se bude „Tajuplný poutník a další příběhy“.

V říjnu nám Comics Centrum představí další střípek z Hellboyova/Mignolova universa, kterým bude báječný Witchfinder. Název knihy bude pravděpodobně přeložen do češtiny a ponese název „Lovec čarodějnic“. Tato kniha je přesně to pravé pro fanoušky Hellboyova světa, protože odhalí další zajímavé fakty o tomto světě. Navíc knihu kreslí Ben Stenbeck, takže se můžete těšit na atmosféricky podobnou věc jako je Baltimore. Na své si také přijdou fanoušci Viktoriánské Anglie a okultismu.

Witchfinder není poslední Hellboyovskou či Mignolovskou nadílkou tohoto roku. Comics Centrum totiž vydá první svazek Humra Johnsona (Lobster Johnson). Tohle bude velmi klíčová kniha pro celý vesmír, který již známe, protože tohle spojuje věci z Hellboye a Ú.P.V.O, což jen potvrzuje, že je Mignola geniální autor a moc dobře ví co dělá.

V říjnu také výjde čtvrtý svazek Lařiných archívů Tomb Raider, ke které se prozatím vymýšlí alternativní obálka, stejně jako v případu druhé knihy. Nakladatelství totiž chce, ať knihy a jejich vzhled, zapadají do stejného konceptu.

Tento měsíc zakončí pokračování Černé palice, což je další komiks, u kterého se zdaleka nečekalo, že bude tak úspěšný. Druhý svazek Černé palice ponese podtitul Zvrat a bude mít necelých 200 stran.

Listopadové komiksy přinesou druhý svazek Legend Myší hlídky a novinku jménem Vítr ve vrbách (the Wind in the Willows), což je velká neznámá a Comics Centrum opět ukazuje, že má v plánu vydávat tituly, které nikdo jiný z různých důvodů nikdy nevydá. Je to graficky i obsahově velmi podobné Myší hlídce, leč příběhově je to někde úplně jinde. Tato beletrie je příběhem Krtka, Jezevce, Krysy a Pana Žabáka z Žabího hrádku, zasazeným do Anglie roku 1908.

Prosinec bude kolosální, výjde totiž druhé Darknessovo Kompendium, které bude možno začít předobjednávat již v druhé půlce září. Tímto počinem se nám opět rozroste série o Artefaktech, která již obsahuje dvě kolosální knihy o Witchblade a první Darknessovo Kompendium. Závěrem edičního plánu je další překvapení, které bude pokračováním překvapení z dubna.

Comics Centrum má velké plány, a za naši redakci jsme velmi rádi, že se dočkáme takovýchto titulů. Knihy to jsou krásné a v podání Comics Centra budou ještě krásnější. Opět jde vidět, že chtějí fanouškům vyjít maximálně vstříc a chtějí jim dopřát maximum toho, co mají rádi a to v co nejlepší kvalitě a také za rozumný peníz.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Poslední příspěvky v diskuzi

jardoom Offline
jardoom 29/01/2018 (29. ledna 2018)
Odpověd na #7329 příspěvek od TonyT
To je pravda zase... Jinak náhodou nějaký tip na Kolosálku nebo překvapení v redakci nemáte? :-)
No nevím jestli je to tip, nebo zbožné přání, ale Spawnovo Compendium je snad poslední věc z kolosálek, která chybí od Image :D :D Já si ale myslím, že Spawn není reálný
TonyT Offline
TonyT 29/01/2018 (29. ledna 2018)
Odpověd na #7328 příspěvek od jardoom
Právě že se bojím toho nového zpracování, protože to opět přinese vlnu fanoušů Hellboye, ale noví fanoušci si většinou nedohledají, co k tomu všechno patří. Takže dejme tomu že 70 % nových fanoušků zůstane u Hellboye a zbytek možná koukne i do jiných sérií. Ale nemyslím si, že by někdo hůř sháněl starší...
To je pravda zase... Jinak náhodou nějaký tip na Kolosálku nebo překvapení v redakci nemáte? :-)
jardoom Offline
jardoom 29/01/2018 (29. ledna 2018)
Odpověd na #7327 příspěvek od TonyT
No doufejme že když už se chytlo i U.P.V.O tak už si tohle universum svojí fanouškovskou základnu našlo, alespoň na přežití. Holt pak smůla pro nové čtenáře, kteří budou horko těžko schánět starší díly. Jsem zvědavý jak tomu pomůže i nové filmové zpracování.
Právě že se bojím toho nového zpracování, protože to opět přinese vlnu fanoušů Hellboye, ale noví fanoušci si většinou nedohledají, co k tomu všechno patří. Takže dejme tomu že 70 % nových fanoušků zůstane u Hellboye a zbytek možná koukne i do jiných sérií. Ale...
TonyT Offline
TonyT 29/01/2018 (29. ledna 2018)
Odpověd na #7326 příspěvek od jardoom
No s tím Spawnem je to nekonečné téma :D nicméně co se CC a jejich edičáku týče, jsem rád jsem se v naši nedávné diskuzi pletl s tím, co se zde dá vydat v rámci Mignolaverse. Mluvil jsem o tom, že se dočkáme leda tak jiných řad upvo a vedlejších Hellboy příběhů nebo Abea Sapiena.. a hele dívejte, Lobster a Witchfinder.....
No doufejme že když už se chytlo i U.P.V.O tak už si tohle universum svojí fanouškovskou základnu našlo, alespoň na přežití. Holt pak smůla pro nové čtenáře, kteří budou horko těžko schánět starší díly. Jsem zvědavý jak tomu pomůže i nové filmové zpracování.
jardoom Offline
jardoom 28/01/2018 (28. ledna 2018)
No s tím Spawnem je to nekonečné téma :D nicméně co se CC a jejich edičáku týče, jsem rád jsem se v naši nedávné diskuzi pletl s tím, co se zde dá vydat v rámci Mignolaverse. Mluvil jsem o tom, že se dočkáme leda tak jiných řad upvo a vedlejších Hellboy příběhů nebo Abea...
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku