Nejmocnější hrdinové Marvelu 037: Wasp

28. ledna 2018 Elhonzo Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 037: Wasp

Wasp, stejně jako Scarlet Witch, patří k dlouholetým členům Avengers. A obě spojuje také to že je velmi těžké najít nějaký příběh který by byl cílený čistě na ně. Proto si tedy podruhé NHM trošku vypomůže sérií Avengers. A jak se Wasp povedla ? 

Knihy Dobrovský

Under Siege, nebo V Obležení chcete-li, se objevuje na většině seznamů, které mapují nejlepší příběhy s nejmocnějšími hrdiny světa. A s velkou hanbou se musím přiznat že jsem ho až tady četl poprvé. A na jednu stranu chápu proč se tento příběh tak často v těch žebříčcích objevuje.

Hlavní premisa je že Baron Zemo dá dohromady skupinku (převážně béčkových) padouchů a rozhodne se (dramatická pauza) zničit Avengers. Tenhle příběh je ale zajímavý tím, že se to vlastně (alespoň částečně) povede.

Stern si tu dobře hraje s dynamikou týmu, kdy někteří členové musejí „tolerovat“ Wasp jako vůdce. Tento a další nešváry pak samozřejmě hrají do karet Zemovo plánu. Na dnešního čtenáře je v komiksu samozřejmě spousta textu navíc, ale musím říct že mi nijak nevadil a nebyl zbytečně popisující jak mají starší komiksy ve zvyku.

Buscemovo kresba pak přímo dýchá retro atmosférou. Nechci říkat že to je takový ten univerzální styl 80tých let, ale pokud ano tak John Buscema ho hodně pomáhal utvářet. Akční scény jsou správně hrdinské, tedy spousta cool póz apod. .

Povinně tu samozřejmě máme i retro originovou část, ale k té bych se asi ani moc nevyjadřoval. Co se kresby i scénáře týče to je určitě jeden z těch nejhorších a více méně to stejné si můžete přečíst na konci v bonusech. A ještě si ušetříte čas.

Verdikt

Na Wasp ve finále komiks ani moc zaměřený není. Jako Avengerovoský příběh je to velmi fajn čtení. Janet je zde sice vůdce a má trošku prominentnější roli, ale není to něco co by se dalo označit za Waspin příběh. Je až s podivem že se zakládající člen Avengers a jedna z prvních ženských postav nikdy nedočkala vlastní série. Ale s blížícím se filmem tenhle problém za krátko zmizí.

O autorovi

Elhonzo
Elhonzo

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz