Fullmetal Alchemist: Ocelový alchymista 01

14. ledna 2018 jardoom Diskuze (0)
Fullmetal Alchemist: Ocelový alchymista 01

Když už Naruto vychází a vlastně již i dospívá, chybělo na našem trhu něco, co bude stejně legendární a nabídne čtení, které bude lákat nové mladší čtenáře a zároveň si je s postupem času vychová stejně jako Naruto.

Knihy Dobrovský

To se vyřešilo tím, že Crew začala vydávat Fullmetal Alchemist, což je manga, která již řadu let na našem trhu chybí a konečně se na něj dostala ve vší parádě.

Když už jsem zmínil Naruta, bylo by dobré přiblížit mou myšlenku. Naruto zde začal vycházet v roce 2011, což znamená, že jej naši čtenáři čtou již přes sedm let. Nikoho nejspíš neurazím, když budu tvrdit, že Naruto jeho první knihou míří spíše na mladší obecenstvo, které doplní pár starších hardcore fanoušků.

Pokud tito fanoušci čtou Naruta doposud, je rázem z bandy náctiletých puberťáků dost možná horda dvacátníků, kteří již zakládají rodinu. Naruto prochází stejným vývojem a to samé nás čeká v případě Fullmetal Alchemisty, který určitě naláká puboše nové a připoutá pozornost i mnoho čtenářů z řad dvacátníků.

Takto bych asi popsal to, na koho se tato manga zaměřuje a kam nejspíš směřuje nebo směřovat bude. Každopádně první kniha je po dlouhém čekání konečně tady a i když mi táhne na třicet, rád jsem ji otevřel.

Příběh, ten bez jakýchkoliv okolků ihned představuje svět, hlavní postavy i jejich motivace. Žádná esa v rukávu, žádné zvraty ani nic takového. Prostě jednoduchý příběh v jednoduchém světe, ve kterém platí tvrdá a jednoduchá pravidla.

Svazek nepředvedl vlastně nic moc geniálního. Byl rozdělen na pár menších příběhů a ty sice nemají moc velké mouchy, ale hlavně nemají ani atmosféru, která je v manze tak důležitá.

Je ale zábavné to číst, protože se akce mísí s humorem, a vůbec nic nepůsobí tak jednoduše, jak to na první pohled vypadá. Tento svět určitě má co nabídnout, jenomže co přesně nabízí můžete zjistit až v dalších svazcích. Tento byl opravdu spíše jen průměrným čtení, které vás má uvést do obrazu.

Vím, že tohle opravdu nebyl ten nejlepší úvod, ale kdo vytrvá, tak jistě zjistí proč je tato manga jednou z nejslavnějších. Příběh těchto dvou bratrů vás určitě zajímat bude, jen jim musíte dát šanci.

Verdikt

Tento díl zatím vůbec neprozradil, proč je tato série tak slavná. Bylo to dobré čtení, ve kterém nechybělo v podstatě nic, kromě atmosféry a špetky rychlosti. Akce zde bylo dost, čtenář se i zasmál, ale malinko to drhlo a nemohl jsem se do toho dostat.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku