Nejmocnější hrdinové Marvelu 035: Hank Pym (Ant-Man / Giant-Man / Yellowjacket / Wasp)

3. ledna 2017 Elhonzo Diskuze (0)
Nejmocnější hrdinové Marvelu 035: Hank Pym (Ant-Man / Giant-Man / Yellowjacket / Wasp)

Hank Pym patří k těm nejzajímavějším a nejtragičtějším hrdinům které Marvel může nabídnout.

Knihy Dobrovský

Začínal jako typický superhrdinský vědátor tehdejší éry komiksů. Postupem času autoři tak nějak nevěděli co si s touhle postavou počít, tak mu buď změnili jméno, nebo ho na čas odklidili. No a někdy po vytvoření Ultrona (Hankovo největšího hříchu a bohužel i největšího odkazu který světu dal) se začala pomalu formovat Hankovo identita jako největšího otloukánka Marvelu. Stal se z něj člověk co není duševně v pořádku, člověk co mlátí svou ženu a člověk co zradil své přátelé pro ukojení svého ega.

S veškerou touhle zátěží Hank vstupuje i do tohoto komiksu. Po smrti své životní lásky Janet van Dyne Hank přebírá její jméno Wasp a přes veškeré překážky se snaží udělat svět zase trochu lepší. Shodou okolností dává dohromady nový tým Avengers a dokonce ho i vede. Dan Slott tady hezky ukazuje jak není vůbec lehké být Hankem Pymem. Je to příběh člověka  který je schopen dělat zázraky, ale díky nedůvěře a pochybnostem okolí mu není dovoleno pořádně roztáhnout křídla (jako třeba vosa).Je tu i moc hezký moment kdy postavy rekapitulují veškeré sviňárny které udělal Tony Stark a čtenář se musí usmát jak pokrytecky se hrdinové chovají k Pymovi ale ne ke Starkovi.

Výtvarná část komiksu je v pohodě. Retro oddřel Jack Kirby a upřímně má lepší kousky. Na moderní části se vystřídalo hned několik umělců, ale vyloženě žádný mě nenadchnul. Je to adekvátní, ale na zadek vás to neposadí.

Na konci knihy nás čekají i povinné bonusy, které jsou tentokrát, hlavně díky dlouhé a komplikované Pymovo historii, hodně zajímavé. 

Verdikt

Vzato kolem a kolem Hank Pym a jeho plejádá identit je moc povedený komiks. Je to příběh z jednoho toho optimističtějšího Hankova období kdy může ukázat co umí. Přidejte super dialogy a v celku fajn kresbu a máte povedený komiks. PS: nebuďte smutní z toho finálního cliffhangeru, zas tak šokující překvapení to není.

O autorovi

Elhonzo
Elhonzo

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz