Mé aktuální čtení #33: Hellboy - Krampusnacht

31. prosince 2017 jardoom Diskuze (4)
Mé aktuální čtení #33: Hellboy - Krampusnacht

Mnoho Čechů se každoročně vydává k našim rakouským sousedům, aby zahlédlo jejich legendární čertovské průvody. Náš čert je sice pro děti strašidelná bytost, nicméně z jeho rakouské obdoby, které se říká Krampus, má naděláno i mnoho dospěláků. Podělal se z Krampuse i Hellboy?

Knihy Dobrovský

Noc čertů, byla pro Hellboye další zkouškou jeho odvahy a schopností. Nebudu tvrdit, že je tohle kdovíjak perfektní dílo, ale nemůžu ani napsat, že by to byl komiks naprosto zbytečný. Hellboye ani jeho příběh to nikam neposouvá, stejně jako jeho předchozí Winter Speciály. 

Jde o jednohubku, kterou Mignola malinko rozšiřuje jeho svět o další mytologickou potvoru a její příběh. Mignola tohle dělá velmi rád. Ve většině případech čerpá z folklóru všech možných zemí. Tentokrát čerpá Mignola v jihoněmeckém folklóru, ze kterého zapracoval do jeho komiksu Noc čertů (krampusnach)

Příběh? Opět velmi jednoduché dílo, které je přesně podle Mignolovy šablony Hellboyových jednohubek. Rudoch někam přijde, vidí problém, začne jej řešit, rozdá pár ran, pár jich také schytá a nakonec souboj vyhrává. Není to nic složitého, a když už tohle vidím po několikáté, tak mi to přijde vlastně naprosto triviální.

Nicméně tento komiks dal vzniknout možné nové kreslířské osobnosti, která by mohla v budoucnu pracovat na komiksech z Hellboyova universa, jelikož kresba Adama Hughese sedí k tomuto komiksu naprosto dokonale.

Adam Hughes není žádný komiksový nováček, na kontě má přes 600 prací, ať už v roli kreslíře nebo autora obálek, každopádně pokud mě google informoval správně, je tohle jeho první práce pro Hellboyův svět. Tento kreslíř pracoval snad pro všechny mainstreamové nakladatele ale i tak na Mignolu narazil až teď.

Zvláštní je navíc také to, že ačkoliv Dave Steward pracoval na obálce, nyní nepracoval na coloringu, který si obstaral Adam Hughes sám. V tomhle mě také překvapil, protože jsem si od začátku myslel, že je autorem barev právě Steward.

Ten umí barvy přesně vystihnout a nyní udělal to samé i Hughes. Tím jen dokázal, jak je velezkušeným kreslířem, protože není vůbec jednoduché trefit se do stylu Hellboyových komiksů jak kresbou tak barvami a on se trefil na výbornou.

Verdikt

K tomuhle vlastně nemám ani co dodat. Krampusnacht je suprovou oddechovkou, která funguje přesně tak, jak má.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Poslední příspěvky v diskuzi

jardoom Offline
jardoom 03/01/2018 (3. ledna 2018)
Odpověd na #7321 příspěvek od TonyT
Dík za odpověd, no  jinak zas tak mladý už nejsem takže mám asi smůlu :-)) Nicméně jsem rád a budu rád za každou knihu z tohoto universa. Tady bych viděl řešení asi jen v kolosálkách po vzoru Witchblade a Darkness aby se to co nejdříve dohnalo.
No řešení by to možná bylo, ale samo CC jednou řeklo, že kolosálně vydají z Hellboyova světa opravdu jen Hellboye. Tak nějak se v tom hrabou a přišlo se na to, že například UPVO, které je báječné, vlastně lidi nezajímá a to minimílní množství na objednávku se nejspíš...
TonyT Offline
TonyT 02/01/2018 (2. ledna 2018)
Odpověd na #7316 příspěvek od jardoom
Doufám že tvou otázku chápu správně a pokud ne, tak ji rozeberem řádně, nicméně pokud mám odpovědět, tak myslím že nikoliv. Čechy jsou v tomhle malý trh, a oproti zemím původu jsme hodně pozadu. CC podle mě půjde do hlavních sérií a řad, takže se na tyto vedlejší a jednohubkové příběhy asi nedostane. Jak jistě...
Dík za odpověd, no  jinak zas tak mladý už nejsem takže mám asi smůlu :-)) Nicméně jsem rád a budu rád za každou knihu z tohoto universa. Tady bych viděl řešení asi jen v kolosálkách po vzoru Witchblade a Darkness aby se to co nejdříve dohnalo.
jardoom Offline
jardoom 01/01/2018 (1. ledna 2018)
Doufám že tvou otázku chápu správně a pokud ne, tak ji rozeberem řádně, nicméně pokud mám odpovědět, tak myslím že nikoliv. Čechy jsou v tomhle malý trh, a oproti zemím původu jsme hodně pozadu. CC podle mě půjde do hlavních sérií a řad, takže se na tyto vedlejší a...
TonyT Offline
TonyT 31/12/2017 (31. prosince 2017)
Zapadají tyto jednohubky někam do universa které chce vydat CC ? Já jen jestli je šance že to vyjde i u nás v češtině.
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku