Útok Titánů 13

1. ledna 2018 jardoom Diskuze (0) 1 palec
Útok Titánů 13

Já tuhle sérií chválím kde můžu, občas napíšu i dost oslavné recenze a pak příjde rána, která mě vrátí z růžového obláčku zpět na zem. Přesně takhle se dají popsat moje pocity z právě přečteného třináctého svazku Útoku titánů.

Já tuhle sérii začal číst vlastně kvůli velkým obrům, které lidská rasa krájí na cimprcampr. Akce, to tuhle sérii proslavilo a myslím že toho se má taky tato série držet. Za tu dobu, co Útok titánů vychází, ale mnoho z vás zjistilo, že to vždy o akci není a občas je to vlastně i bez ní. Stejně jako v případě třináctého svazku.

Ten je naprosto bez akce, naopak ale začíná více pracovat s hloubkou příběhu, protože v této knize se řeší vztahy postav, řeší se politické zájmy a také se něco dovíme o titánech. Sáma o sobě je tato kniha ale utahaná, čtení vůbec nejde hezky a trochu jsem se do něj i nutil, což je možná poprvé, co tohle zažívám u Útoku titánů.

Mrzí mě, že se naprosto zastavil vývoj Erena. V této knize se sice snaží objevit pár věcí o jeho titání formě, nicméně už autor vůbec nepracuje s jeho minulostí, která se v prvních knihách malinko odhalovala a vypadala dost zajímavě. Autor si to ale určitě nechá na později, protože v původu Erena a jeho titání síly je asi jedna z většítších zápletek série, tedy alespoň dle mého názoru.

Ačkoliv v knize chybí akce, tuto díru zaplňuje jiný prvek a to je právě již zmíněná politika. Čtenář totiž do teď viděl města obehnaná zdí jako města, kde je nouze o jídlo ale všichni tak nějak přežívají a vlastně jsou rádi že jsou rádi. Nyní je to trochu více rozepsáno, čtenář dostává nové informace a začíná malinko nahlížet do struktury těchto měst a života obyvatelů.

Není to ale až tak jednoduché jak to vypadá, protože politicky je zde vystavěno mnoho otázek. Je totiž vidět, že vládnoucí mají své vlastní úmysly a jsou pro jejich věc ochotní udělat cokoliv. Neštítí se prostě vůbec ničeho a již v tomto úvodním svazku je vidět, že jsou odhodlaní. Nevíme ale zatím, kdo přesně za tím vším stojí.

 

Verdikt

Tohle byl díl, který zapomněl na to, o čem série je a snaží se ukázat, že se může vyvíjet úplně jinak, než se doposud vyvíjela. Změna k horšímu to není, ale aby to byla příjemná změna, musíme vidět takových dílu víc, aby byl objasněn záměr.

6/10
Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší a zároveň největší komiksové nakladatelství v ČR. Už mnoho let poskytuje českým čtenářům světové komiksy česky a vydává svůj vlastní magazín Crew2 zaměřený na budování povědomí čtenářů o komiksech. Do pozornosti veřejnosti se také každoročně dostává svým vlastním festivalem Crwecon.

Pokud se Vám článek líbí, dejte palec nahoru.

Celkem 1 palec
RATing autora 25.0%

To se libí - spiderbat

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Sdílet článek

Článek týdne

Punisher MAX 01: Kingpin

Punisher MAX 01: Kingpin

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku