Mé aktuální čtení #32: Weapons of Mutant Destruction

21. prosince 2017 jardoom Diskuze (0)
Mé aktuální čtení #32: Weapons of Mutant Destruction

Pokud jde o Marvelovské eventy, jde vždy o něco velkého. Občas ale musí mnozí čtenáři uznat, že se tyto eventy velké jenom zdají. Event o kterém dnes píšu je záležitostí letošního podzimu, nicméně až teď jsem si na něj udělal názor, který jsem uměl smysluplně popsat.

Knihy Dobrovský

Marvel tuto událost teasoval dlouhé měsíce dopředu. Všude na internetu se během roku pomalu objevovala jedna zmíňka za druhou. Tvůrčí tým psal o tom, jak to bude veliké a Marvel zveřejňoval obrázky z obálek, na kterých byl vidět nějaký klonovaný hybrid mezi Hulkem a Wolverinem.

Tohle bylo něco, na co s úžasem hledělo mnoho fanoušků nejen Marvelu, dokonce i já byl odvařený. Hype to mělo, marketingově to bylo zmáknuto skvěle a každý dlouho čekal, až se první sešit z této šestisešitové záležitosti, dostane na světlo světa.

První díl série vyšel pod jménem Weapons of Mutant Destruction #1 a nebyl vůbec takový, jaký jsem čekal. Kromě toho, že mě to vlastně vůbec nebavilo a nelákalo k dalšímu čtení, jsem totiž se zděšením zjistil, že ke čtení a pochopení musím rozečíst další dvě série, které na to navazují a ve kterých bude tento event pokračovat. 

Druhý díl tohoto eventu už byl totiž součástí komiksu The Totally Awesome Hulk #20. Třetí díl eventu zase odskočil k sérii Weapon X, a byl obsažen právě v sešitu #5. Takhle se to střídalo až k závěrečnému šestému sešitu eventu. Kdo mě chce správně pochopit a neztratit se v tom, ať si přečte návod níže a pochopí, jak číst tuto sérii a neztratit se.

1) Weapons of Mutant Destruction #1
2) The Totally Awesome Hulk #20
3) Weapon X #5
4) The Totally Awesome Hulk #21
5) Weapon X #6
6) The Totally Awesome Hulk #22

Maličký problém je, že pokud chcete číst event samostatně bez studie obou navazujících sérií, možná budete malinko tápat a některé informace vám budou chybět. Nicméně k pochopení eventu stačí přečíst ty sešity, které jsem vypsal nahoře. Nic kolem není zásadní, spíše se budete lépe orientovat jak v postavách, tak v jejich situaci, motivaci, vztazích a původu.

Příběh eventu přináší Logana, schválně říkám Logan a ne Wolverine protože jde právě o postavu z Old Man Logan. On se spojil se Saberthootem, Domino, Lady Deathstrike a Totally Awesome Hulkem (žádný Bruce Banner ale Amadeus Cho). Všichni se vydávají po stopách Weapon X. Stopy je vedou ke všem známému Strykerovy, což je maník, který chce zlikvidovat všechny mutanty.

Naše partička zjistí, že Stryker vede všechny vědce z Weapon X a ti pracují na hybridních mutantech Hulků. Postupem příběhu odhalují jednu zrůdnost za druhou. Odhalují plány Strykera a odhalí také jeho největší výtvor, jedince označeného jako H-Alpha, který je křížencem Hulka a Wolverina.

Musím říct, že mě tento event malinko zklamal, protože pokud vezmete v úvahu to, že využil tyhle dvě největší postavy Marvelu, čekáte od toho něco epického. Nejde také jen o ty velké postavy, ale také o ten obrovský hype, který to díky skvělému marketingu mělo.

Příběh měl díry, místy se zbytečně natahoval a jindy zase vše vyřešil strašně rychle. Komiksu chyběl nějaký ten obrovský WTF moment, který by vás nechal přilepeného ke křeslu. Pokud by tohle byl běžný superhrdinský komiks, tak fajn, byl by dobrý a člověk by si po dočtení řekl něco ve smyslu "No ty vole, to byla jízda".

Nicméně něco tak obrovského prostě ve výsledku nemá takový efekt, jaký by to mělo mít a jaký by si patřičné téma zasloužilo. Kde se stala chyba nevím a ještě víc to nechápu když si uvědomím, že scénář obstaral velezkušený Greg Pak, jehož práci dlouhodobě hodnotím celkem kladně a vidím v ní přínos pro komiks jako takový.

Ke kresbě asi nemám co říct, vyloženě to nebylo nic, co by nějak vybočovalo ze standardů dnešní doby. Je ale celkem fajn, že na tomto počinu pracují tři kreslíři a vy vlastně ani nepoznáte změnu. Teda pokud se na to vyloženě nezaměříte. První sešit kreslí Mahmud Asrar, pak otěže přebírají kreslíři sérii Weapon X a Totally Awesome Hulka, tedy Marc Borstel a Robert Gill.

Verdikt

Co o tom říct na závěr? Snad jen to, co jsem již zmínil v recenzi. Nebylo to tak velké, jak mohlo. Potenciál tam byl, bohužel nebyl využit na sto procent. Musím ale říct, že to byl jeden z mála nových Marvel komiksů, které jsem tento rok přečetl, vůbec dočetl a dokázal kladně ohodnotit.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku