Živí mrtví 23: Šeptavé výkříky

17. prosince 2017 S4TW Diskuze (0) Bez palce

Tajemní Šeptači by se mohli stát největší hrozbou od Neganova pádu.

Živí mrtví 23: Šeptavé výkříky

Živí Mrtví na mě začínají působit dojmem takového toho nekonečného seriálu. Není divu, jedná se již o 23. díl, který u nás vyšel a zdaleka to není ten poslední. Hlavním rozdílem mezi tímto komiksem a nekonečnými seriály je ten, že kvalita je na úplně jiné úrovni a mě tenhle komiks zdaleka nepřestal bavit. Pro mě se vždy bude jednat o speciální komiksovou sérii, jelikož to byl vůbec první komiks, který jsem kdysi recenzoval.

Již v minulém díle nás čekal jakýsi minirestart série, kdy jsme se přesunuli dva roky do budoucnosti. Hlavní změna nastala v samotné atmosféře a životní situaci, jelikož všechny osady začali žít v relativním klidu a míru a pracovaly ne znovuobnovení "civilizace". Vše působilo takovým hezkým, pohodovým dojmem, ale kdo zná Kirkmana, tak určitě tušil, že je jen otázkou času, než se něco semele a objeví se nová hrozba, která na konci minulého dílu skutečně vyvstala.

Tuto novou hrozbu začínáme poznávat lépe v tomto díle, dozvíme se, o koho se jedná, jak žijí a kde žijí. Navíc se téměř celá kniha Hilltopu, tudíž mezi hlavní hrdiny dílu Šepot a řev patří Maggie a nový člen této komunity - Carl Grimes.

Carl se začíná učit na kováře, do toho všeho s ním hází pubertální hormony, takže to vypadá, že by si mohl něco začít se Sophií, ale jestli si nezačne s někým jiným, to nebudu prozrazovat. Dále se dostane do poměrně vážného konfliktu s dvěma floutky, který dopadne vážně, jelikož v Carlovi se Rickovi geny určitě nezapřou. Hilltop navíc drží jako zajatce jednoho ze Šeptačů. A aby toho nebylo úplně málo, tak pozici Maggie jako vůdce, začíná být trochu nejistá a musí čelit útokům zevnitř. 

Když nad tím teď ta přemýšlím, tak tento díl nemá nějaký extra drsnou zápletku, jako tomu bylo v dřívějších. Jedná se o taková menší dramata, která ovšem neskutečným způsobem gradují a mají takovou zvláštní šťávu a náboj, že vás to donutí otáčet jednu stranu za druhou, dokud celá díl (opět) nedočtete na jedno posezení. 

Ano, stalo se to znovu, nedokázal jsem se komiksu nabažit a musel jsem ho přečíst okamžitě. Zase jsem si ho užil. Odehrávají se tu totiž výborná osobní dramata), o kterých navíc tušíte, že budou mít ještě velmi zajímavý vývoj v dalších dílech. Carl a Maggie mě jako postavy začali neskutečně bavit. Kirkman opět dokázal, že je mistr charakterů a v tomhle směru bych musel hodně dlouho lovit v hlavě, abych našel někoho, kdo ho v tomto překonává.

Navíc jsem byl opět šokovaný tím, jak skvěle dokáže jednotlivé postavy vystihnout Adlard. Kresba tohoto autora na vás doslova prosakuje a vy se díky tomu stávat aktivním účastníkem příběhu. Velmi živá, krásná a uvěřitelná práce. Nemohu o ní sice říct nic nového, což je možná dobře, protože je pořád stejně parádní.

Na závěr už jen dodám, že kdo by byl případným nováčkem v této sérii, tak se rozhodně nebojte toho, že už vyšlo tolik dílů a vy byste museli spoustu dokupovat a dočítat. Tahle série dílem 22. zažila takový menší restart, právě pro ty z vás! A je pořád stejně skvělá, čtivá a zábavná

Verdikt

Zase se jim to, hajzlíkům, povedlo. Opět jsem u komiksu Živí mrtví seděl, dokud jsem ho od první do poslední stránky nedočetl. Velká a malá lidská dramata, to je něco, v čem je pro mě RK zatím nepřekonaný. Postavy, které jsem dříve úplně nemusel, mi tentokrát podsunul takovým výborným způsobem, že se těším, až si o nich příště znovu přečtu. Jednoduše, je to pořád stejně skvělé, možná to není nejlepší díl, to už si fakt nedokážu pamatovat, ale moje nadšení je absolutní.

10/10
Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší a zároveň největší komiksové nakladatelství v ČR. Už mnoho let poskytuje českým čtenářům světové komiksy česky a vydává svůj vlastní magazín Crew2 zaměřený na budování povědomí čtenářů o komiksech. Do pozornosti veřejnosti se také každoročně dostává svým vlastním festivalem Crwecon.

Pokud se Vám článek líbí, dejte palec nahoru.

Celkem Bez palce
RATing autora 14.7%

Líbí se Vám článek? Tak neváhejte a dejte palec nahoru. Díky RATingu zjístíme, jakého autora si nejvíce vážíte a jaké články se Vám nejvíce líbí.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Sdílet článek

Článek týdne

Hvězdný prach

Hvězdný prach

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku