Živí mrtví 23: Šeptavé výkříky

17. prosince 2017 S4TW Diskuze (0)

Tajemní Šeptači by se mohli stát největší hrozbou od Neganova pádu.

Živí mrtví 23: Šeptavé výkříky

Živí Mrtví na mě začínají působit dojmem takového toho nekonečného seriálu. Není divu, jedná se již o 23. díl, který u nás vyšel a zdaleka to není ten poslední. Hlavním rozdílem mezi tímto komiksem a nekonečnými seriály je ten, že kvalita je na úplně jiné úrovni a mě tenhle komiks zdaleka nepřestal bavit. Pro mě se vždy bude jednat o speciální komiksovou sérii, jelikož to byl vůbec první komiks, který jsem kdysi recenzoval.

Knihy Dobrovský

Již v minulém díle nás čekal jakýsi minirestart série, kdy jsme se přesunuli dva roky do budoucnosti. Hlavní změna nastala v samotné atmosféře a životní situaci, jelikož všechny osady začali žít v relativním klidu a míru a pracovaly ne znovuobnovení "civilizace". Vše působilo takovým hezkým, pohodovým dojmem, ale kdo zná Kirkmana, tak určitě tušil, že je jen otázkou času, než se něco semele a objeví se nová hrozba, která na konci minulého dílu skutečně vyvstala.

Tuto novou hrozbu začínáme poznávat lépe v tomto díle, dozvíme se, o koho se jedná, jak žijí a kde žijí. Navíc se téměř celá kniha Hilltopu, tudíž mezi hlavní hrdiny dílu Šepot a řev patří Maggie a nový člen této komunity - Carl Grimes.

Carl se začíná učit na kováře, do toho všeho s ním hází pubertální hormony, takže to vypadá, že by si mohl něco začít se Sophií, ale jestli si nezačne s někým jiným, to nebudu prozrazovat. Dále se dostane do poměrně vážného konfliktu s dvěma floutky, který dopadne vážně, jelikož v Carlovi se Rickovi geny určitě nezapřou. Hilltop navíc drží jako zajatce jednoho ze Šeptačů. A aby toho nebylo úplně málo, tak pozici Maggie jako vůdce, začíná být trochu nejistá a musí čelit útokům zevnitř. 

Když nad tím teď ta přemýšlím, tak tento díl nemá nějaký extra drsnou zápletku, jako tomu bylo v dřívějších. Jedná se o taková menší dramata, která ovšem neskutečným způsobem gradují a mají takovou zvláštní šťávu a náboj, že vás to donutí otáčet jednu stranu za druhou, dokud celá díl (opět) nedočtete na jedno posezení. 

Ano, stalo se to znovu, nedokázal jsem se komiksu nabažit a musel jsem ho přečíst okamžitě. Zase jsem si ho užil. Odehrávají se tu totiž výborná osobní dramata), o kterých navíc tušíte, že budou mít ještě velmi zajímavý vývoj v dalších dílech. Carl a Maggie mě jako postavy začali neskutečně bavit. Kirkman opět dokázal, že je mistr charakterů a v tomhle směru bych musel hodně dlouho lovit v hlavě, abych našel někoho, kdo ho v tomto překonává.

Navíc jsem byl opět šokovaný tím, jak skvěle dokáže jednotlivé postavy vystihnout Adlard. Kresba tohoto autora na vás doslova prosakuje a vy se díky tomu stávat aktivním účastníkem příběhu. Velmi živá, krásná a uvěřitelná práce. Nemohu o ní sice říct nic nového, což je možná dobře, protože je pořád stejně parádní.

Na závěr už jen dodám, že kdo by byl případným nováčkem v této sérii, tak se rozhodně nebojte toho, že už vyšlo tolik dílů a vy byste museli spoustu dokupovat a dočítat. Tahle série dílem 22. zažila takový menší restart, právě pro ty z vás! A je pořád stejně skvělá, čtivá a zábavná

Verdikt

Zase se jim to, hajzlíkům, povedlo. Opět jsem u komiksu Živí mrtví seděl, dokud jsem ho od první do poslední stránky nedočetl. Velká a malá lidská dramata, to je něco, v čem je pro mě RK zatím nepřekonaný. Postavy, které jsem dříve úplně nemusel, mi tentokrát podsunul takovým výborným způsobem, že se těším, až si o nich příště znovu přečtu. Jednoduše, je to pořád stejně skvělé, možná to není nejlepší díl, to už si fakt nedokážu pamatovat, ale moje nadšení je absolutní.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku